OTO HABER

Türkiye’nin Yerli Otomobili ZES İstasyonlarında Şarj Olacak

Türkiye’nin Yerli otomobili için kurulması gereken şarj istasyonlarının çalışmalarına başlandı. Zorlu Holding bünyesinde olan Zorlu Energy Solutions (ZES), Türkiye Petrolleriyle birlikte harekete geçme kararı aldı.

TOGG kurucularında Zorlu Holding kendi bünyesinde kurduğu Zorlu Energy Solutions (ZES) yerli otomobil için kurulacak şarj istasyonları için Türkiye Petrolleriyle birlikte çalışmaya başladı.

ZES şarj istasyonları şimdiden üretimine başlanacak olan TOOG yerli otomobili için Türkiye Petrolleri akaryakıt istasyonlarındaki yerlerini almaya başladı. Kurulan ilk üç şarj istasyonu Ankara Etimesgut, İstanbul Bağdat Caddesi ve Çorumdaki Türkiye Petrolleri istasyonunda yer alıyor. ZES ve Türkiye Petrolleri iş ortaklığı ile kurulan istasyonların sayısı hızlı bir şekilde çift haneyi görecek.

Zorlu Enerji Ticaret Direktörü İnanç Salman Türkiye Petrolleriyle yaptıkları iş birliği ile alakalı bir açıklamada bulundu. İnanç Salman ZES’in elektrikli otomobillere şarj istasyonları sağlamak amaçlı 2018 yılında kurulduğunu açıkladı. Şuan da ise üç konumda Türkiye Petrolleri ile yaptıkları iş birliği ile şarj istasyonlarını kurduklarını belirtti.

ZES şuanda tam 38 şehirde şarj istasyonları kurmuş durumda. Toplam 160 istasyonda 296 şarj soketi ile hizmet veriyor. Önümüzdeki günlerde ZES Türkiye Petrolleri ile yapılan iş birliği ile Şarj istasyonlarının sayısının hızla artıracak.

Türkiye Petrolleri Satış Direktörü Şakir Memikoğlu ZES ile başlanan ortaklıkla alakalı bir konuşma yaptı. Memlikoğlu elektrikli araçlara olan talebin yüksek bir artış gösterdiğini, bu sebeple kendi akaryakıt istasyonlarında şarj istasyonlarına yer vermeye başladıklarını açıkladı. Ayrıca Memlikoğlu kısa süre önce yapılan elektrikli araç lansmanı ile çalışmalarına hız kazandırdıklarını söyledi.

Bu haber hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir