RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Zikir Görmek

Son Güncelleme: 02.10.2020 17:20

Rüyada Zikir Görmek Nedir, Ne Anlama Gelir?

Ülkemizde ve dünyanın değişik yerlerine yayılan Müslüman ülkelerde çok fazla şekilde yapılan zikiri rüyada görmenin anlamı ve tabiri değişik tabircilere göre farklı anlamlar yüklenerek yorumlanmıştır.

Zikir Allah(c.c)’ı anmak üzere söylenmesi ve yapılması tavsiye edilen, sözlü ve ameli eylemleri kapsayan davranışların tümüne denmektedir. Bunun bilinçaltına yerleşip rüyada zikir görülmesi hayatınızda güzel işlerin olacağı şeklinde yorumlanmıştır. Şimdi daha ayrıntılı şekilde tabiri ve yorumu hakkında bilgilenelim.

Rüyada Allah(c.c) Hazretlerini anarak zikreden kimseleri görmek veya bizzat anmak, içlerinde her zaman ve her hususta başarı kazanacağına, dualarının kabul edileceğine ve herkes tarafından itibar göreceğine delalet eder.

Rüyada başkasının zikir çektiğini görmek ne demek

Ailesini rahat şekilde yaşatacağına, tükenmez bir rızık elde edeceğine, giden birinin geri döneceğine rivayet eder. Dileklerine ve hayallerinde kavuşacağına ve muradına da ereceğine, daha önce yaşanmış bir hastalığın nüksedeceğine işarettir.

İmam Nablusi(r.a)’ye göre rüyada zikir çekmek

Bir kimsenin rüyasında zikir halkasında Allah’ı zikretmesi; rahmet ve affa mazhar olmaya, şerefe ve kabir azabından kurtulmaya delalet eder.

Rüyada Allah(c.c)’ı zikretmek nedir?

Rüya sahibi kimse her işinde başarılı olur, düşmanın şerrinden emin olur, duaları kabul edilir, çevresi arasında itibarı ve şerefi artar, sıkıntılarından, kederlerinden kurtulur şeklinde yorumlanır.

Rüyada Allah(c.c)’ı zikretmek, edep ve haya sahibi olmaya, utangaçlığa, keyfin ve sağlığın her daim yerinde olacağına, huzura ermeye, kazancın artmasına, feraha çıkmaya işaret eder.

Rüyada Bir Tanıdığı Zikretmek Görmek

Rüyada bir dostu yada tanıdık birini zikretmek yakında zaman içerisinde onunla ilgili haberler alacağınıza yada ondan haber alacağınıza işarettir.

Bir başka tabire göre ise zikrettiğiniz kişi ile karşılaşacağınıza delalet etmektedir.

Rüyada Önemli Bir Olayı yada Salih Kulları Zikretmek Görmek

Allah(c.c)’ın rahmetinin devam edeceğine ve Allah(c.c) tarafından lütuf ve ihsana uğrayacağınıza işarettir. Rüyada önemli bir olayı zikretmek ise, ilerde yapacağınız bir yanlış için uyarıldığınız anlamına gelir.

Rüyada Allah(c.c)’ı Zikretmek Görmek

Allahu Teala’yı zikretmek ve O’nu en güzel isim ve fiilleriyle hatırlamak çok büyük bir iş ve hayra vesile olmaya yahut dünya ve ahiretin gerçek güzelliklerinin bilincinde olmaya, O’nu zikretmek uyanık olmaya delalet eder.

Rüyada zikir sesi duymak

Engellenmeye çalıştığınız halde emin adımlarla bir işi sonlandırmak üzere olduğunuza delalettir. İmanın güçlenmesine neden olacak olayların meydana gelmesine, hayatı dolu dolu yaşamaya ve huzurlu bir hayatın olacağına, kendinizi her anlamda iyi hissetmeye delalet eder.

Rüyada zikir çekmek ne anlama gelir?

Rüyada Allah(c.c)’ın isimlerini zikretmek huzuru bulmaya, dini açıdan rahatlamaya, içinizdeki sıkıntıların bir bir yok olmasına yorumlanır. Rüyasında zikir ettiğini gören kimseler, ibadetlerini en güzel ve hayırlı şekilde ifşa ederek her türlü hayırlı nimeti kendilerine vasıl kılarlar.
Rüyada zikir çekmek, bazen de inancı yüksek kudret sahibi kimselerden yardım görmeye, o kişilerin engin fikir ve düşüncelerinden yola çıkarak kendiniz için güzel ve doğru olanı seçmeye tabir edilir.

Rüyada zikir halkasına katılmak

Rüya sahibinin hayırlı işler yaptığına ve Allah(c.c) katında yaptıklarının karşılığını alacağına, güzel ahlak sahibi olduğu anlamına da gelir. Kişinin çevresindekiler tarafından sevilip, sayıldığının ve davranışlarının da takdir göreceğinin, örnek gösterileceğinin habercisidir.

Rüyada zikir tesbihi görmek

Ailesini hem gururlandıracağına hem de daha iyi şartlarda yaşatma imkanı elde edeceğine, çektiği zahmetin ve zorluğun biteceğine, içinin rahatlayacağına alamet eder.

Rüyada zikir çeken erkekler görmek

Allah Teâlâ o kimseyi düşmanları üzerine galip getirir. Zikrinde doğru olan kimsenin rüyada, hikmete dair söz söylemesi üzüntü ve kederden kurtulmasına yorulur. Yahut hastalıklardan ve borç ile sıkıntıların halas olmasına delalet eder. Yahut zalim bir kimseye galip gelip muzaffer olmasına delalet eder.

Rüyada zikir meclisi görmek

Rüyasında zikir meclisinde olduğunu yada bulunduğunu görmek iyi kimselerle birlikte olmaya ve cennete girmeye işarettir.

Rüyada zikirmatik görmek

Yüce Allah’ı zikretmenin hayra olacağını, rızkının genişleyeceğini ve işlerinin yoluna gireceğini söyleyebiliriz. Hal ve hareketlerine çeki düzen vermenin hayra olacağına da alamet eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir