RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Ud Görmek

Rüyada ud görmek veya halk dilindeki adıyla ut görmek, temiz kalpli olmak, ilim öğrenip tahsil yapmak, hastalıkları varsa iyileşmek anlamına gelir. Rüyayı bekar biri görmüşse biriyle evlenecek, evli biri görürse de çocuğu olacaktır.

Bu rüyayı gören kişi öğrenim hayatına devam birisi ise, yer ve gök bilimlerinde yeteneğininin daha fazla olacağına işarettir. Rüyasında ut gören kişinin eski günlerine olan özlemi artar ve kendisinden daha deneyimli birisinden öğüt ve nasihat alır.

Rüyada ud çalmak veya halk dilindeki adıyla ut çalmak, çaldığı kişiden kendisine bir yardım geleceğinin alametidir. Çaldığı kimseyle ortaklık yapmaya, zor günlerinde o kişinin kendisinin devamlı yanında olmasına işarettir. Bazılarına göre de; Rüyada ud çalmak, maddi durumun tersine dönmesi şeklinde yorumlanmıştır. Yani maddi kazancı yerindeyse azalacağına, kötüyse artacağına yorumlanmıştır.

Rüyada ud görmek, eski hayata karşı duyulan hasretin ve o günlere tekrar dönme isteğinin belirtisidir. Şimdiki hayatını sevmediği kendisine üzüntü verdiği, o günlerinse mutlulukla dolu olduğunu düşünecektir.

Rüyada ut dinlemek, kısa süreli üzüntünün yada sevincin belirtisidir. Fakat ne olursa olsun belli bir zaman sonra bu sorunlar yada iyi günler ortadan kalkacak eski haline geri dönecek demektir.

Rüyada ut satın almak, kendisini çok sevecek birisiyle yapacağı hayırlı evliliğin ifadesidir. Rüyada ud satmak ise, para kaybetmek, insanların gözünden düşmek anlamına gelir.

Rüyada ut kırmak, sorunların ortadan kalkması, içinden çıkmayan bir derdi varsa çözülmesi, rahatlığa erip huzur bulmak manalarına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir