RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Bal Görmek

Son Güncelleme: 11.09.2020 19:56

Rüyada Bal Görmek Ne Anlama Gelir?

Dindar insan için dinin özünü ve ruhunu anlamaya, salih amele, dünya ehli için zahmetsiz kazanca ve külfetsiz ganimete, bal, insanın eşiyle arasındaki muhabbete, insanlar tarafından kıskanılmaya, onlardan gelecek sıkıntıya, süzülmüş ya da ateşte eritilmiş bal itimat edilir bilgiye işarettir.

İnsanı ilahi rızaya kavuşturacak hidayete, doğumu yaklaşan çocuğa, şiddetten sonra feraha, zekatı verilerek temizlenmiş mala ya da zorlukla kazanılan mala, bal yemek hastalığın geçmesine ya da sevdiği kimse ile ülfet ve ünsiyete, kovandan bal çıkarmak zorlukla beraber hayırlı mala, bal kabı alim ve zengin bir kimseye, kap eğer balı bozacak türden ise malda meydana gelecek noksanlığa, Dağ ya da ormanda bal petekleri bulmak miras ve ganimete, Bal yalama evlenmeye, balı ekmeğe katık yaparak yemek ganimetten geçinmeye delalettir.

Rüyada bal görmek, zenginliği gösterir. Rüyada bal yiyorsanız, bu hem zengin olacağınız hem de aşk hayatınızda şanslı olacağınız anlamındadır.

Bal yalamak evlenmeye, birine bal vermek iflas edeceğinize, bal yapmak gerçekleşemeyecek hayaller kurmak, süzme bal görmek geçim sıkıntınızın biteceğine ve güzel günlerin yakın olduğuna işarettir. Bal satmak birden bire alacağınız kötü bir haberle acı çekeceğiniz anlamına gelir.

Rüyada bal görmek zenginliğin işaretidir. Eğer rüyada bal yiyorsanız bu, hem zengin olacağınız, hem de aşk hayatınızda şanslı olacağınız anlamına gelir. Bal yediğini gören kişi, sağlık sorunundan kurtulup, neşeli, rahat bir ömür sürer.

Rüyada bal görmek, helal bir mirastan veya ganimetten ya da ortaklıktan dolayı bir maldır. Bal, dindar kimseler için, dinin tadim almak Kur’an okumak ve güzel ameldir. Dindar olmayanlar için külfetsiz bir ganimet elde etmektir. Bal zahmetsiz olarak elde edilen az bir rızka da işaret eder.

Bir kimse gökten bal yağdığını görse, dine olan bağlılığa ve umumi bir berekete işaret eder. Bazen de üzüntü, keder, sıkıntı, çekememezlik ve haset eden kimselerin hilelerinden kaçınmaya işaret eder. Ateşte eritilmiş bal, şiddetten sonra ferahlığa, ayları tamamlandıktan sonra doğacak çocuğa, zekatı verilmek suretiyle temizlenmiş mala ve hidayete işaret eder.

Eritilmiş bal, maldır. Bazı tabirciler de bala ateş dokunduğundan zorlukla elde edilen maldır, dediler. Bal hastalığa şifadır. Bazı tabirciler bal yemek, sevdiği bir kimsenin boynuna sarılmaya ve onu öpmeye işaret eder. Rüyada bal yaladığını gören kimse, evlenir. Balla beraber ekmek yediğini gören kimse, ganimetten elde edilen malla geçinmeye çalışır. Zenginliğin işaretidir. Rüyada bal yiyorsanız, bu hem zengin olacağınız hemde aşk hayatınızda şanslı olacağınız anlamındadır.

Rüyada Bal Yemek

Rüyada bir petekten bal yediğini görmek, sevdiği insanlara kavuşacağına veya onlardan iyi bir haber alacağına; bir kavanozdan süzme bal yediğini görmek, yaşantısında çok büyük yenilikler olacağına; balı bir bardağa koyup şerbet yaparak içtiğini görmek, büyük bir para alacağına; yahut bir mirasa konacağına; bir petekten bal yemek isterken arıların üzerine üsüştüğünü görmek, bazı düşmanların kendisi için kötü şeyler düşündüklerine, bu arılardan birisi veya bir kaçı yüzünü veya başka bir yerini sokarsa onlardan fenalık göreceğine delalet eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir