OTO HABER

Volvo’nun Yeni Modelleri Artık 180 KM/S Hızın Üzerine Çıkamayacak!

Güvenlik değince akla ilk gelen otomobil üreticisi olan Volvo radikal bir karara imza attı. Volvo marka otomobiller artık 180 km/s hızı aşamayacak. Türkiye’de Ağustos ayından itibaren satılacak olan Volvo modelleri bu özellikte olacak.

Volvo’nun geçtiğimiz sene gelecek yıllarla alakalı yapmış olduğu “sıfır ölümlü kaza” stratejisi açıklaması doğrultusunda alınan hız sınırı kararı artık harekete geçirilmiş durumda.

aşşağıya çekilmiş olan hız sınırına ek olarak Volvo modelleri, ailedeki tecrübesiz ve genç sürücüler için de özel bir sistem sunuyor. Bu sistem ile otomobilin sahip olduğu hız sınırına ek kısıtlamalar getirilebilecek. Bunun yapılabilmesi için ise ekstra bir “Bakım anahtarı” gerekmekte.

Markanın güvenlik merkezi tepe yöneticisi Malin Ekholm, “Otomobil üreticilerinin trafik güvenliği artırma açısından en sorumlu varlık olduğuna inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Volvo Cars EMEA başkan yardımcısı ve Volvo Cars Türkiye Genel Müdürü Sabri Sözen ise, “Volvo, geçtiğimiz yıl açıkladığı gibi 21 Mayıs’tan itibaren üreteceği tüm otomobillerinde maksimum hızı 180 km ile sınırlandırıyor. Bu da Türkiye’ye ağustos ayından itibaren gelecek otomobillerde bu sınırın olacağını ortaya koyuyor.” iadelerini kullandı.

Volvo geçtiğimiz yıl yapmış olduğu açıklamalar doğrultusunda 21 Mayıs tarihinden itibaren üretimini yapacağı tüm otomobillerde maksimum hızı 180 km ile sınırlandırıyor. Bu uygulama Türkiye’de Ağustos ayından itibaren uygulanmaya başlayacak.

Bu haber hakkındaki düşüncelerini alt kısımdaki yorumlar kısımından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir