GÜNCEL HABERLER

Ukrayna, 1000 kilometre menzilli İHA üretecek

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak habersi.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Habersi gazete veya bir ajans değildir!

Ukrayna Devlet Savunma Sanayi Şirketi Ukroboronprom, 1000 kilometre menzilli insansız hava araçları üretme planını açıkladı.

Bunun üzerine Rus medyasında değerlendirmeler yapıldı.

Moskovski Komsomolets gazetesinin fikirlerini aldığı Rus askeri uzman Aleksey Leonkov, “Ukrayna ile Rusya arasındaki mesafenin 700 kilometre olduğu düşünüldüğünde, bu drone’ların yarattığı tehdit ciddi” ifadelerini kullandı.

Leonkov, bu tür İHA’ların, Moskava’ya kadar uçarak, “kirli nükleer bomba” atabileceğinin de dile getirildiğini kaydetti.

“Kiev’de, SSCB’nin çöküşünden sonra birkaç iyi uçak yaratabilen Antonov Tasarım Bürosu ‘henüz ölmedi’. Bunlar, An-140, An-148 ve An-178. Seyir füzeleri ve insansız hava araçları da dahil olmak üzere çok çeşitli uçak motorları üreten Motor Sich şirketi var” ifadelerini kullanan Leonkov, ABD’nin de bu İHA’ların güzergah oluşturmaları ve hedefe gitmeleri için istihbarat desteği verebileceğini söyledi.

Ukroboronprom, 75 kilograma kadar silah taşıyabilen, 1000 kilometre menzilli insansız hava araçlarının üretilebileceğini duyurmuştu.

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/ukraynanin-iha-uretmesi-rus-medyasinda-nasil-degerlendirildi-haber-194522

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir