GÜNCEL HABERLER

SpaceX, Pentagon’a yaptığı talebi geri çekti

Dikkat! bu haber “INTELL4” ajansından çekilerek otomatik olarak habersi.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Habersi gazete veya bir ajans değildir!

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Elon Musk, Pentagon ve SpaceX arasında görüşmelerin devam ettiğine ilişkin haberlere değindi.

Musk, “SpaceX finansman talebini halihazırda geri çekti” dedi.

ABD’li milyarder, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada ise “Starlink hala para kaybediyor ve diğer şirketler vergi mükelleflerinden milyarlarca dolar alıyor olsa da biz Ukrayna hükümetini ücretsiz olarak finanse etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuşmuştu.

Ukrayna krizinin başlamasının ardından Musk, Ukrayna ordusu ve ülke genelinde iletişim kaynağının kesintiye uğramaması için Starlink hizmetini ücretsiz olarak Kiev’e sunmuştu.

ABD’li milyarder, geçtiğimiz günlerde söz konusu hizmetin maliyetleri olduğunu ve “belirsiz bir süre” için bu hizmeti sunamayacaklarını belirtmiş, bu maliyetlerin Pentagon tarafından karşılanmasını istemişti.

Washington hükümeti, söz konusu hizmeti finanse etmek için Musk ile görüşmeler yaptığını açıklamıştı.

 

Kaynak :
https://www.intell4.com/elon-musk-pentagona-ilettigi-talebi-neden-geri-cekti-haber-194525

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir