RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Şiir Görmek Ne Anlama Gelir?

Son Güncelleme: 10.09.2020 21:50

Rüyada Şiir Görmek

İlahi aşkı, Allah -c.c.- sevgisini konu edinen; Efendimiz Aleyhisselam’ı (s.a.v), ashabı (r.a.), Evliyayı (k.s.) ve iyi kulları, insanın yücelik ve erdemlerini ve ince duyguları anlatan şiir hayır ve iyiliğe; Küfrü ve batıl olan şeyleri konu alan şiir şerre; Sanat değeri olmayan, vezni ve diğer değer ölçüleri bozuk şiir görmek abuk subuk konuşmaya; Kafiye yahut kafiye harfi görmek ilim, sanat ve rızıktan arzu ettiği şeye kavuşmaya delalet eder.

Rüyada şiir okumak, yakında bir teklif üzerine yalan yere şahitlik yapacağına yorumlanır Rüyada şiir kitabı alan sevgilisinden haber alır. Şiir okuduğunu görmek duygu ve düşüncelerini açıklayarak istediği kimseyi etkileyecektir.

Rüyasında şiir kitabı alan sevgilisinden haber alır. Şiir okuduğunu gören duygu ve düşüncelerini açıklayarak istediği kimseyi etkileyecektir.

Rüyada Şiir Söylemek

Şiirin tabirinde yorumcular bir çok görüşler ileri sürmüşlerdir. Rüyada görülen şiirde hikmet ve mana ve ona benzer şeyler varsa, iyi olup sevap kazanmaya delalet eder. Bazı yorumcuların söylediklerine göre, rüyada şiir söylemek veya işitmek, hikmete işarettir. Eğer görülen ve okunan şiirde hikmet ve nasihat gibi şeyler yoksa, yalana delalet eder.

Kirmani’ye göre; rüyada şiir söylediğini görmek, eğer bu şiiri gazel tarzında ise ıstıraba, eğer yukarıda söylediğimiz gibi vaaz ve nasihatten ibaret ise, kendi manasında nasihate, eğer hiciv ise yalan söze, günah kazanmaya delalet eder. Rüyada şiir okumak veya yazmak çok çalıştığınıza, fakat maceracı bir ruhunuz olduğu için, çalışmanızın meyvesini alamadığınıza delalet eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir