RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Nikah Bozma Görmek

Son Güncelleme: 03.09.2020 20:04

Rüyada Nikah Bozma Görmek Ne Anlama Gelir?

Çok fazla görülen rüyalardan biriside kişinin nikah durumunu bozmasıdır. Peki rüyada nikah bozmanın açıklaması ve yorumu nedir? Rüyada görülen nikah bozmak neye işarettir tüm detayları ile burada açıklayacağız.

Gerçek anlamıyla bakıldığında nasıl negatif bir anlam içeriyorsa bu durum, rüya tabiri açısından da aynı şekilde negatif olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada nikah bozmak, ölüme yada şimdiye kadar devam ettiğiniz işten ayrılmaya işaret eder. Bu durumdan dolayıda geçimini sağlamakta zorluk çekeceğine işaret eder.

Bazı yorumcular ise bu rüyanın tam tersine yorumlanması gerektiğini ve maddi anlamda kazanç sağlayacağına, ailesi veya evli ise karısıyla mutlu bir beraberlik yaşayacağına, sağlıklı bir hayat süreceğine delalet eder. Bazıları da sabırla beklediği umut ettiği şeylerin olacağına işarettir demişlerdir.

Rüyanızda eğer kendi nikahınızı bozduğunuzu görürseniz ve bekarsanız evleneceğinize delalet eder. Evli iseniz mutlu evliliğe hayırlı çocuklara ve mutlu bir yaşama işarettir.

Rüyada İmam Nikahını Bozmak

Rüyada imam nikahının bozulması borç içerisine gireceğinize, sağlık sorunlarıyla uğraşacağınıza ama sonunda düzeleceğine delalet eder. Kimileri ise bu rüyayı çok mal kazanmaya, aşırı derecede mutlu olacağı hayatının aşkını bulacağı ve onunla evleneceği şeklinde yorumlamışlardır.

Bir kimse rüyada hanımından aldığı mal karşılığında hanımından ayrılması, ölüm veya işten ayrılmaya yahut yolculuk sebebiyle ayrılığa işarettir.

Allah Teala (c.c): “Kadınlar sizin elbiseniz siz de onların elbisesisiniz” buyuruyor. (Bakara suresi a.187} Bu rüya, elbisesini diğerinden soymaktır. Bazen de, dönmek şartıyla bir şeyi satmaya bazen de, İslamdan dönmeye işarettir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir