RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Kara Sevda Görmek

Son Güncelleme: 10.09.2020 17:10

Rüyada Kara Sevda Görmek Ne Anlama Gelir?

İnsana hiç bitmeyecekmiş gibi gelen, karşılık görmeyen, umutsuzluğu aşırı derecede barındıran, çok güçlü aşklara kara sevda denmektedir. İnsanın bu şekilde bir rüya görmesi, o an içerisinde bulunduğu durum itibari ile size çok kötü gelebilir ama durum sanıldığı gibi değildir.

Peki rüyada kara sevdaya tutulmak ne demek? Birisinin rüyasında kara sevdalı olması rüya yorumcuları tarafından nasıl yorumlanmıştır? Hepsi ve daha fazlası bu yazımız içerisinde.

Rüyada kara sevda görmek, rüya tabircileri için çok kısa şekilde açıklanmıştır ama biz burada açıklamasını biraz daha genişleterek sizlere yayınlayacağız.

Kendisini kara sevdaya tutulmuş görmek, boş yere kendini üzdüğünü, bunun gereksiz olduğunu belirtir. Kişinin üzülmemesi gerektiğini, sorunlarının üzülerek değil aksine kendi çabasıyla çözüleceğinin işaretidir. Rüyada kara sevdalı olmak, aşırı stres altındaki kişinin, bütün dikkatini işine vermesi gerektiğini, başarıya giden yolun çalışmaktan geçtiğini, insanın gerçekten istediğinde elde edemeyeceği hiç bir şey olmadığını anlatmaktadır.

Kara Sevda Hastalığı İle İlgili Kısa Bir Hikaye

Olay meşhur hekim İbni Sina’nın ve o bölgenin vezirlerinden birisinin kızının hasta olmasıyla başlıyor. O zamanların en ünlü hekimi olan İbni Sina’ya getiriyorlar ve diyorlar ki; Yemiyor, içmiyor, konuşmuyor ve hep düşünceli bir halde. Ne olur bir çare bulun diyorlar. İbni Sina daha bakar bakmaz kızcağıza mal-i hülya teşhisi koyar yani kara sevda.

Kızın nabzını tutmuş ve o bölgedeki tüm semtleri saymaya başlamış. Semtlerden birisinin adını söylediğinde kızın nabzının hızlandığını fark edince, kızın sevdiği kişini orada yaşadığını anlamış. Neyse delikanlıyı bulup kızla evlendirmişler. İşte ilk kara sevda hastalığı böyle konmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir