RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Kamış Görmek

Son Güncelleme: 16.09.2020 20:46

Rüyada Kamış Görmek Ne Anlama Gelir?

Çok fazla görülen rüyalar arasında değildir ama yinede rüyada kamış görülür. Genelde sulu yerlerde bataklıklarda yetişen ve sert bir gövdesi olan bitkilerin genel adına kamış denmektedir.

Peki rüyada birisi kamış görürse bunun açıklaması ne demek? Rüyada görülen kamışın anlamı ve yorumu nedir? Rüyada gördüğünüz kamış ile ilgili konuları bu yazıda ele aldık.

Vefasız, inançsız, cimri ve rezil insana, Bir kamışa yaslanmak kısa ömre, iğreti dostluklara ve yoksulluğa, Kendisinden kalem yapılan kamış şöhrete, silahların susmasına, güzel sanatlara ve edebi metinlere delalet eder.

Rüyayı görenin hiç ummadığı bir anda yakınları karşısında zor ve küçük duruma düşebileceğine işaret eder. Sinsilik, dalavere, aldatılma olarak yorumlanır.

Rüyasında yanında bir çok kamış olduğunu gören zahmetle bir şey elde eder. Bir kamışlıkta olduğunu gören, kaba ve hayırsız kişilerle birlikte olur. Elinde bir kamış olup buna dayan-ani görenin ömrü azalmıştır. Fakirlik içinde vefat eder. Kamıştan yapılan şeyler hizmetçilerle tabir olunur. Kamıştan yapılan masuralar almak, mal ve menfaattir. Kamıştan yapılmış sepet hizmetçiye delalet eder.

Salimiye göre; kamış, kötü insanlara yorumlanır. Rüyada elindeki bir kamışa dayanarak durduğunu görmek: Ömrünün çok az kaldığına; fakir olup öleceğine işarettir. Rüyada kalem yapılan kamışlardan görmek, birisi ile mahkemelik olduğuna ve gösteriş meraklısı bir kisi olduğuna delalet eder.

Bazı yorumculara göre; rüyada kamış görmek, şer ve sıkıntı meydana gelen kötü bir mala, bir eşyaya işarettir. Rüyasında kamıştan yapılmış bir çardak görmek, üzüntü ve kederden kurtulma ve bol geçime delalet eder.

Cabir el Magribilye göre; kamış sırların meydana çıkmasına yalan sözlere ve gösterişe de delildir. Rüyasında gördüğü kamışın kıymetli madenlerle kaplandığını görmek, rüya sahibinin dünyada elde edeceği kıymetli mallara, zenginliğe işarettir. Bu kapli kamışlarla bir ev yaparak içine girip oturduğunu görmek, bütün ev halkı ile cennete girerek, cennet köşkünde yaşayacağına delalet eder.

Rüyada şeker kamışı görmek, rızk darlığına delildir. Bu rüya sahibinin dünyada geçimini zor sağlayacağına işarettir. Abdulgani Nablusiye göre; rüyada şeker kamışı görmek, temiz ve şerefli bir aile hayati sürdürmeye, esaslı bir tevhit ilmine veya oruç ve namaz gibi dini vecibeleri yerine getirmeye yahut da büyük bir devlet adamına hizmetle yorumlanır.

Rüyada tarlasında bulunan kamışın yere yatık olarak görülmesi, o yerin yıkılmasına ve orada yaşayanların günahlarının meydana çıkmasına delalet eder. Rüyada kamış görmek, Ibn-i Kesirin rivayetine göre, elinden giden bir malin tekrar geri gelmesine delildir.

Rüyasında kamış üzerindeki boğumları saydığını görmek, o boğumların sayısı kadar yıl ömrü kaldığına ve bir rivayete göre de evlenerek nikahlanmasına delalet eder.

Rüyada bir kamışın soyulup kabuklarından ayıklandığını görmek, eğer tutuklu ise tahliye edileceğine; bir isten çıkarılmış ise tekrar isine döneceğine işarettir.

Rüyada şeker kamışı çiğneyerek balını emdiğini görmek, ümit ettiği bir şeyi elde edeceğine; emdiği bal olmayıp acı bir su olduğunu görmek, bu rüyanın aksi ile yorumlanır.

Rüyada seker kamışını süzerek suyunu çıkardığını gören, ucuzluk ve bolluk içinde yasar. Bazı yorumculara göre de, seker kamışı, cimri kimselerden koparılan menfaatlerle tabir olunur.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada kamış görmek, rezil insanlara ve kötü söze işarettir. Bir kimse dinde bulunan bir kamışa dayandığını görse, o kimsenin ömründen az bir müddet kaldığına ve fakirleşip ihtiyaç içerisinde öleceğine işarettir. Kamış, dinsiz ve vefasız iktisatlı bir kimseye işarettir.

Kalem yapılan kamışı görmek, özentiye, mahkemeleşmeye ve gösteriş için amel etmeye işarettir. Bazen kalem kamışını görmek, ser ve sıkıntı ile meydana gelen kötü bir mala, eşyaya yahut Iran tarafından gelecek hediyeye işarettir. Şeker kamışı, zahmet ve meşakkatle kazanılan rızka, bazen sokakta veya kamışın görüldüğü yerlerde kavgaya işarettir. Bazen de şeker kamışı, temiz ve şerefli bir nesle veya her hayrın asil ve esasi olan “llmi Tevhid” e yahut oruç ve namazın vaciblerini yerine getirmeye işarettir.

Rüyada Şeker Kamışı Görmek

Rüyada şeker kamışı görmek, sevindirici bir haber alacağınıza ve bir dostunuzun çok önemli bir ameliyattan sağ salim kurtulacağına ve elinize bol miktarda maddi olanak geçeceğine işarettir.

Rüyada şeker kamışı görmek, mutluluk sağlayacak, sevindirici bir haber alacağınıza ve bir iyi arkadaşınızın çok ciddi sağlık problemleri yaşayacağına ve önünüze bol miktarda para kazandıracak iş fırsatları geçeceğine yorumlanır.

Seker kamisi ekmek, helalinden rizk istemektir. Seker kamisi ektigini ve güzel yetistigini gören, basladigi bir isten helal kazanç elde eder. Rüyada seker kamisi görmek, helalindan mal kazanmaya isaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir