RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Kalp Görmek Ne Anlama Gelir?

Son Güncelleme: 13.09.2020 02:26

Rüyada Kalp Görmek

Rüyada kalp görmek birçok iyi huylara yorumlanır. Rüyada kalbinde bir korku hissettiğini duymak, hak yolunda yürüyüp kimsenin malına, ırzına, namusuna göz dikmeyen dürüst ve dindar bir adamla tabir olunur. Bazılarına göre ise kalp, amirlerine veya işlerini yürüten kimseye işarettir.

Rüyada kalbinin karnında bulunduğunu görmek, dininin sağlam olduğuna; kalbinin hızlı hızlı attığını görmek, dünya ve ahiret islerinin yolunda bulunduğuna işarettir.

Hepimizin kalp olarak bilindiği ama halk dilinde yürek olarak da rüya yürek görülmesi, cesaret, akıl, el açıklığına ve adalete yorumlanır. Kalbinde bir korku ve endişe olduğunu hissetmek, rüyayı görenin doğru yola geleceğine yorumlanır. Kalbinde ağrı bulunması, o kimsenin yakın zamanda bir kötülük yapacağına; kalbinde hastalık hissetmesi, münafık bir kimse olduğuna yorumlanır.

Rüyada kalp görmek, rüya sahibinin hanımına işarettir. Kalp insanin dini ve zekasıdır. Bundan dolayı bir kimse kalbinde göz bulunduğunu görse, o kimsenin, akil, zeka ve anlayışına, dindarlığına ve güzel şekilde konuştuğuna işarettir.

Kalbinizin ağrıdığını veya sorun yarattığını gördüyseniz, zarara uğrayacağınız anlamına gelir. Kalp, hastalığın ve enerji kaybının işaretidir.

Kanayan kalp ve hayvan kanı iyi sayılmaz. Ama temiz insan kalbi çok iyidir.

Rüyada kalp görmek, adamın kahramanlığına. emir vermesine, oyun oynamasına, cesaretine, akıllı, zeki, cömert ve müsamahakar olduğuna, ahlak, tabiat ve adetine işarettir. Bir kimse rüyada kalbinde korku bulunduğunu görse, o kimsenin hakka uymasına ve doğru yolu bulmasına işarettir.

Bir kimse rüyada kalbinin çıktığını görse, o kimsenin dini güzel olur. Bazı tabirciler; kalpler, kadınlarla tabir edilir, dediler. Rüyada kalbinin parçalandığını gören kimse, hasta ise hastalığından ve sıkıntılarından kurtulur.

Kalbinin karardığını veya perdelendiğine, hakikati anlayamadığına ve gözleriyle hak yolunu görmediğine işarettir. Rüyada kalbinin parçalandığını gören kimse, korku, züht ve takva sahibi ise, o kimsenin Cenab-i Hakka olan kalbi rabıtasının devam ettiğine ve Allah (C.C.)dan korku üzere bulunmasından dolayı onun Allah’a (c.c) olan bağlılık ve rabıtasına hiç bir şeyin mani olmayacağına işarettir. Bir kimse kalbinde bir hastalık bulunduğunu görse, o kimsenin münafık olduğuna işarettir.

Rüyada kalbinizin çok fazla attığını görmek; aşık olacağınıza, kalp çarpması ile uyanmak; bir doktorun sizi tedavi etmesi gerektiğine, kalbinizin çalındığını görmek; başınıza kötü bir olayın geleceğine yada aklınızı yitireceğinize işarettir.

Rüyada Kalp Çarpıntısı Görmek

Burada yürek derken kalp demek istenmiş ama onun açıklamasını biz diğer bir tarifimizde vereceğimiz için şimdilik sadece rüyada kalp çarpıntısı nedir açıklamaya çalışacağız. Herhangi bir durumun terk edilmesi anlamı da çıkarılabilir bu rüyanın yorumunda.

Rüyada kalp çarpması, bir şeyi terk etmektir. Bundan dolayı yüreğinin çarptığını gören kimse, düşmanlığı, yolculuğu veya evlenmeyi terk eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir