RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Hurma Görmek

Son Güncelleme: 02.10.2020 15:18

Rüyada hurma görmek ne demektir? Helalinden kazanılan paraya, başarılarla dolu bir hayata, sevineceği gelişmeler olmasına şeklinde tabir edilen rüyada hurma yediğini görmenin anlamı ve yorumu nedir? Hepsi bu içeriğimiz de sizlerle.

Çok çalışarak şimdiye kadar başaramadığı istediği sonuçları elde edemediği şeylerin olmasına, önüne çok büyük işler gelmesine ve bunlardan hakkıyla gelmeye, hak ettiği çok büyük paralar kazanmasına işarettir.

Çöl ikliminin görüldüğü yerlerde yetişen yapraklı bu meyve, hem güzel tadıyla hemde insanı tok tutmasıyla Arap yarımadasında en fazla tercih edilen tatlı bir yiyecektir.

Rüyada Hurma Görmek

Sadece ülkemizde değil tüm dünyada haram mal meşhur olduğu için rüyada hurma görülmesi helal mala işarettir. Bazılarına göre ise, erkek çocuk yada evlat olarak yorumlanmıştır. Yaptığı ticarette beklediğinden daha fazla mal kazanacağına ve işlerinin iyi gitmesine delalet eder.

Ayrıca rüyayı gören kişinin memleketinde uzun süredir kuraklık varsa yağmur yağacağının ve rahmetin oraya geleceğinin alametidir de. Dininde doğru olmaya, kısaca etrafında güvenilen ve yalan söylemeyeceğine inanılan birisi olmaya delalet eder.

Rüyada Taze Hurma Görmek

Sizi istemeyen devamlı kötülüğünüzü isteyen düşmanlarınız varsa onları yenmeye, kendisine atılan iftiralardan kurtulmaya aklanmaya, bir işi yoksa devlet işine girip memur olmaya işarettir. Rüyada taze hurma görmek sağlığında sıkıntılar varsa bunlardan şifayı bulmaya, üzüldüğü durumları varsa onların ortadan kalkmasına, kazandığı parayı helalinden kazanmaya ve erkek çocuğu olmasına işarettir.

Rüyada Hurma Yemek

Rüyada hurma yediğini görmek, Allah(c.c) katında güzel işler yapmaya, çok mutlu olacağı ve huzur içinde geçireceği günlerin işaretidir. Bolluk içerisinde yaşamaya ve sıkıntılı zamanlarının hiç olmamasına, kendisi ve ailesi için bereketli günlerin habercisidir.

Hurma, hurmanın taze, yaş ve olgun olup olmaması ile yorumu değişen bir rüyadır. Rüyada taze hurma yemek, kendisini sevindirecek olan beklediği, belki sorunlarını sıkıntılarını azda olsa gidereceği paranın habercisidir. Taze hurma yediğini görmek, rüyayı gören kişi için şifalı ve bereketli günlerin kendisini beklediğine, yapılan çalışmalarının sonucunun istediği gibi çok güzel geçeceğine işarettir.

Rüyada olgun hurma yemek, başkalarının sizi övecek sizinde oldukça hoşunuza gidecek sözlerini duymaya, kendisine verilen görevleri hakkıyla yerine getirmeye ve takdir toplamaya delalet eder. Hurmanın içini yararak yemek yada çekirdeğini çıkarmak ise hayırlı bir çocukla tabir edilmiştir.

Rüyada yaş hurma yemek, dininin emrettiği şekilde yaşamaya, rızkının çok bol olmasına, helal şekilde mal kazanmaya işarettir. Yaş hurma yediğini görmek, kendisine büyük nimetlerin verilmesine, helalinden sadece kendisinin olan mala yada paraya delalettir.

Rüyada Hurma Toplamak

Rüyada hurma topladığını görmek, beklenmeyen bir anda rüyayı gören kişinin belli miktarda paranın eline geçmesine işarettir. Bazıları da rüya sahibinin sevinçli haber almasına, geleceğinin parlak olacağına, yeni bir işe başlanacağına delalet eder.

Rüyada Hurma Salkımı Görmek

Allah(c.c) katında güzel amelleri işlemeye, çok mal kazanmaya, insanların istemeden başına gelen ve onları çok üzen sorunlarını çözmek için çabalamaya, günah işlemekten korkmaya işarettir.

Rüyada Acve Hurması Görmek

Sizi üzen geçmesini istediğiniz bir hastalığınız varsa ondan şifa bulup kurtulmaya, üzerinde şüphe getirmeyecek şekilde helalinden mal kazanmaya delalettir. Rüyada görülen Medine hurması, üzüntülerinden dertlerinden ve her ne şekilde olursa olsun sıkıntılarından kurtulmaya işarettir.

Rüyada Hurma Ağacı Görmek

Bazılarına göre kendisini üzecek gelişmelerin olacağına, bazılarına göre ise uyarı manasına gelen, hareketlerine dikkat etmesi gerektiğini anlatan bir rüyadır. Hurma bahçesi, tanınan bir yerde ise, ağacı kerem ve şeref sahibi biriyle, tanınmayan bir yerde ise, kıskanç ve ahmak biriyle tabir olunur.

Rüyаsındа hurmа аğаcı diktiğini gören şeref kаzаnır. Cömert ve iyi kаlpli olur. Hurmа аğаcınа çıktığını gören, şerefli bir kişiye аkrаbа olur. Hurmа аğаcındаn düştüğünü gören, ümit ve isteğine kаvuşаmаz. Hurmа аğаcının yаprаğı, dаlı ve lifi helаl mаlа delаlet eder.

Evinde hurmа аğаcı görmek, аsil bir kişi ile yаkınlık peydа eyleyeceğine, bu аğаcın kuruduğunu görmek, eşinden аyrılаcаğınа, kuruduktаn sonrа tekrаr yeşillendiğini görmek, ev hаlkındаn birinin hаstа olup tekrаr iyileşeceğine işаrettir.

Ebu Sаid El-Vаiz’e göre: hurmа аğаcı bir şerefli insаnа yаhut аnа bаbаsınа itааt eden evlаdа, dаl ve budаklаrının çokluğu çoluk çocuğunun аrtаcаğınа, kesilmesi Şerefli bir kisinin vefаtınа delаlet eder.

Şiddetli rüzgаrdаn bir çok hurmа аğаçlаrının devrildiğini, kırıldığını görmek, zulüm yüzünden bir çok insаnin felаkete sürüklendiğine delаlet eder. Yаngın çıkаrаk bir çok hurmа аğаcının yаndığını görmek veyа tаun ve kolerа gibi sаlgın bir hаstаlıktаn memleketin bir çok ileri gelenlerinin öldüğüne şаhit olmаk o memlekete bir çok büyük аdаmlаrın gelip yerleşeceklerine işаrettir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir