RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Hırsız Görmek

Son Güncelleme: 08.09.2020 03:42

Rüyada Hırsız Görmek Ne Anlama Gelir?

Bazı düşmanlarınız var. Eviniz soyulursa, bazı problemler yaşadıktan sonra amacınıza ulaşacaksınız. Kendinizin bir hırsız olduğunuzu görürseniz, işleriniz alt üst olacak. Eğer hırsızı kovalıyor ve sonunda onu yakalıyorsanız, düşmanlarınıza karşı galip geleceksiniz.

Evinizin soyulduğunu gördüyseniz, sorunlar yaşadıktan sonra hedeflerinize ulaşacaksınız. Eğer hırsız yakalıyorsanız düşmanlarınıza galip geleceksiniz. Kendini hırsız olarak gören kimse, başkalarından bir kısmet alır. Başkasını hırsız olarak gören kimse ise zarara uğrar.

Rüyada evinize bir hırsız girdiğini ve sizin de onunla dönüştüğünüzü görmek, manevi bir acı çekeceğinize, kendinizi hırsızlık için bir eve girdiğinizi veya bir yerden bir şey çaldığınızı delalet aile efradından birinin başına gelecek bir felaket veya musibetten ötürü sizin acı çekeceğinize delalet eder.

Rüyasında evine bir hırsız girdiğini ve eşyasının bir kısmını çalıp götürdüğünü görenin evinde bir kişi vefat eder. Bir eve hırsız girdiğini, fakat bir şey çalıp götürmediğini görmek, orada ölüm derecesinde birinin hasta olup sonra iyileşeceğine delalet eder.

Hırsızların ona saldırarak bir çok eşyasını aldıklarını gören, sevdiği bir insana bir felaket geldiğini işiterek üzülür. Evine gelen hırsızların bir şey götüremeden evden kaçtıklarını görmek, başına gelecek bir felaketin önleneceğine işarettir. Cafer-i Sadık’a göre; rüyada hırsız görmek dört şeye yorulur : Hastalık, hapis, sefalet, yalancılık. Rüyasında bir eşyasının çalındığını görmek ve kimin çaldığını bilmemek, yaptığı bir isten dolayı büyüklerinden söz işiteceğine, hırsızın bir eşyayı çalıp götürdüğünü görmek, haram bir mal sahibi olduğuna, hırsızla birlikte bir yerden bir mal çaldıklarını görmek, isinden atılacağına, hırsızı bir şey çalarken yakalayıp karakola götürdüğünü görmek, yaptığı bir isten dolayı pişman olduğuna delalet eder.

Bir hırsızın evine girerek en kıymetli bir eşyasını çaldığını görmek çocuklarından birinin hasta olacağına delalet eder. Çocuklarından birisinin hırsız olarak karakola çağrıldığını veya tutuklanarak hapishaneye götürüldüğünü görmek, bir hastası varsa, öleceğine, veya bir yerden büyük bir zarara uğrayacağına işarettir.

Rüyada hırsız görmek, hastalık ve derttir. Hırsızın bir şey çaldığını görse, katil bir insani görmeye işaret eder. Hırsız, Azrail (a.s), misafir veya nikah yapmak isteyen bir kimsenin geleceği şeklinde yorumlanır.

Evinde hasta bulunan bir kimse bir hırsızın kendi evine girdiğini ve bir şey aldığını görse, o hastanın öleceğine işaret eder. Bir kimse hırsızın bir eve girdiğini ve oradan bir şey almadığını görse, o evde bulunan hastanın hastalığından kurtulmasına işaret eder. Rüyada bir hırsızı öldürdüğünü gören kimse hastalıktan kurtulur. İçinde bekar bir kız bulunan bir eve hırsız girse, o kız için bir dünür çıkacağına işaret eder.

Hırsız, hilekar bir kimse ile tabir edilir. Hırsız, zina yapan bir kimse ile tabir edilir. Hırsız, tavuk ve güvercin avlayan bir kimse olarak yorumlanır. Hırsız gıybet eden, kötüleyen ve kendisinde bulunmayan şeyi isteyen bir kimsedir. Bazen de hırsız, yırtıcı ve yabani hayvan, yılan, şeytan ve nefis olarak da tabir edilir. Tahsil yapan bir insan kendisinin hırsız olduğunu görse, iyi bir ilim öğrenir. Bazen de hırsız zina etmeye, sunun bunun ağzından söz çalmaya işaret eder.

Rüyada Hırsızlık Görmek

Rüyada bir şey çalmak, zina ve faize işaret eder. Rüyada görülen hırsız tanınmıyorsa o Azrail (a.s)’dir. Tanınıyorsa o hırsız malini çaldığı kimseden faydalanacağı bir ilim meslek ya da bir söz öğrenir. Bir kimse rüyada evine tanımadığı bir hırsızın yahut ibriğini veya kadınlara nispet edilen bir şeyi çalsa, tabir yine böyledir.

Rüyada hırsızlık yaptığını gören kimsenin evine hırsızların girmesinden korkulur. Bazen de hırsızlık hırsızın yapacağı günaha işaret eder. Bundan dolayı rüyada hırsızlık yaptığını gören kimse, zina eder yahut yalan söyler. Çünkü zina yapan, yaptığı isi hırsız gibi gizler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir