RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Bağırmak Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Çığlık Atmak

Son Güncelleme: 09.09.2020 15:48

Rüyada Bağırmak Görmek

Bağırmak veya bağırdığını işitmek, hem kedere, hem de neşeye ve sabra delalet eder. Eğer bir kimse, meçhul bir yerden bağırdığını ve ona cevap verildiğini görürse, eceli yaklaşmış demektir. Buna mukabil, ağlamakla karışık bir ses işitmek, ferah ve sürura delalet eder.

Bağırıp çağırmak önemli bir konuya tanıklık yapmaya, kamuyu ilgilendiren bir duruma ya da alaya vakıf olmaya ya da bahar mevsimini idrak etmeye, Bir topluluğa doğru haykırmak devlet ve nimete ermeye, Boş yere bağırıp çağıran adam yaygaracı ve gereksiz söz söyleyen kimseye, Hak ve doğru sözle bağıran adam, insanları irşad eden kimseye delalet eder.

Bağırarak yardım istediğinizi görmek başınıza tehlikeli bir olay geleceğine işarettir. Rüyasında bağıran kimse iyi haber, mektup alır. Acıyla bağıran kimse endişesinden sıyrılıp, sevinir.

Kirmanî’ye göre: Sokakta yasli ve düzgün kiyafetli bir adamin akla yakin gelen sözleri bagirarak söyledigini görmek, o sene bereket ve iyiligine, ticarette hayirli islerde kazancina isarettir. Eger bagiran adam manasiz ve korkulu seyler söylemisse o zaman rüya sahibi birisi tarafindan aldatilacak veya zarar görecek demektir. Satilik bir mal için bagiran tellal görmek bir yalan haber duyulacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada bagirmak, rüya sahibinin sevdigi ya da sevdiklerinden ayri düsmesine isaret eder.

Rüyada birine bağırdığınızı görmek, bir tehlikeye geçireceğinize işarettir.

Rüyada Çığlık Atmak

Rüyada çığlık attığını görmek, siz çığlık attıysanız ya da çığlık atan birini gördüyseniz, etrafınızın düşmanlarla çevrili olduğunu anlamına işaret eder. Rüyada çığlık sesi duyduysanız, düşmanlarla çevrili olduğunuzun işaretidir.

Rüyada Feryat Etmek

Rüyada feryat etmek sevinç ve feraha, korkulan şeyden güvenliğe çıkmaya, yapmış olduğu zulüm ve kötülükten meydana gelecek sıkıntıya delalet eder.

Rüyasında feryat etmek sevinçle yorumlanır. Eğer korkup da feryat etmişse, bu uyanıkken yapmış olduğu bir kötülükten ileri gelmektedir. Birisinin kendisine bir fenalık yapacağından çekinerek imdat istemek için feryat etmişse, yaptigi bir kötülükten dolayi kanun uygulamasi ile bir ceza görecegine; eger sevdigi bir kimsenin ölümü üzerine aglayip feryat etmisse, ev halkindan kendisine karsi bir uyarida bulunacaklarina ve esiyle aralarinin açilacagina delalet eder.

Rüyada Nida Duymak

Rüyada nida duymak, hangi cihetten geldiği ve mahiyetinin bilinmediği bir nidayı duymak günaha, Kendisine hitaben çağrı olduğunu görmek kötü insanlarla arkadaş olmaya; bir vadi yönünden yahut ağaçlık bir bölgeden -koru, tepe yahut ormandan- nida olunduğunu görmek yüksek bir memuriyete delalet eder.

Rüyada gaipten bir nida, bir ses işitmek, hayırlı değildir. Bu, Cenab-i Hakk (CC) tarafından sizi doğru yola çağıran bir uyarıdır.

Rüyada nida etmek “(Sanki) onlar uzak bir yerden çağrılıyorlar.” (Fussilet a.44) mealindeki ayet gereğince, onu duyan kimse için günaha işarettir. Rüyada kendisine çağrıldığını gören kimse, rezil kimselerle arkadaş olur. Kendisine bir vadi tarafından nida edilen kimse büyük bir memuriyete nail olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir