RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Ağaç Görmek Ne Anlama Gelir?

Son Güncelleme: 13.09.2020 05:27

Kökleri toprağın derinliklerine kadar inen, kesildiği zaman odun ve kereste gibi insanların faydasına olan bir çok özelliği bulunan çok uzun ömürleri olan bitkilere verilen isim ağaç rüyada görülürse ne demek burada açıklayacağız.

Rüyada ağaç görülmesi, yorumcular tarafından yorumlanırken genel olarak değil görülen ağaçlara göre yapılmıştır. Fakat biz burada genel anlamıyla beraber hepsine yer vereceğiz.

Rüyada Ağaç Görmek

Rüyada ağaç görmek, yaşamın kendisi olarak tabir edilmiştir. Ağacın gövdesi ve dalları bizim varlığımızı belirtir. Kökler ise yaşamımızı oluşturan temel unsurlardır. Ağaç, aile ve akrabalarımızla olan ilişkilerimizle yakından ilgilidir. Rüyada görülen ağaç, karşımıza çıkacak olan yeni fırsatlara, geleceğin parlak olmasına, yeni arkadaşlar edinmeye işarettir.

Ağaç rüyaları, yeni bir proje yada iş girişimine başlayacağınıza delalettir. Ayrıca ağaçlar, bekarların evlenmesine, aile içerisinde mutlu dolu huzurlu zamanlar geçirmeye alamet eder. Burada ağaçlardan bahsetmişken sizlerin bu rüyayı nasıl gördüğünüzü tahmin eder gibi bir kaç açıklama yapmaya çalışalım.

Rüyada yaprakları hiç bir zaman dökülmeyen bir ağaç görmek, zenginleşmeye, ömrünün uzun olmasına, dindar birisi olmaya ve helalinden rızk kazanmaya yorumlanır. Fakat yaprakları dökülen bir ağacı görürseniz, maddi durumda kötüleşmeye, bir takım üzüntüler yaşamaya işaret eder. Hiç bugüne kadar görmediğiniz bilmediğiniz bir ağaç rüyada görülürse, endişeye kapılmaya yada birileriyle kavga etmeye delalettir.

Rüyada Ağaç Kesmek

Rüyada ağaç kesmek, size hiç bir yararı olmayan işler yaparak zamanınızı ve enerjinizi boşa harcadığınızın alametidir. Size faydası olmayan bu türden işleri düşünüp onları bırakmalı, hayatınıza değer katacak başka işlere yönelmenizi anlatan uyarı niteliğinde bir rüyadır. Rüyada ağaç kestiğini gören kişinin karşılaşacağı bazı olaylarla canının sıkılacağına yorumlanır. Ailesi ile arasında sorunlar çıkmasına, tanıdığı hasta birisi varsa ölüm zamanının yaklaşmasına yada toplum tarafından hoş karşılaşmayan durumlar içerisine girmeye işarettir.

Yeni nesil bazı rüya yorumcuları bu konu hakkında hiç bir yerde olmayan şeyler söyleyerek, kişinin evlendiği eşinin öleceğini söylemişlerdir.

Rüyada Ağaca Çıkmak

Rüyada ağaca çıkmak, sizin için sevindirici ve mutlu olacağınız gelişmelerin habercisidir. Korktuğunuz yada çekindiğiniz durumlar varsa o korkularınızın son bulacağına, yeni girişimlere atılıp bunda başarılı olmaya ve büyük paralar kazanmaya delalet eder. Rüyada ağaca çıktığını gören birisi hayal ettiği ve olmasını istediği tüm hedeflerine ulaşacağına yorumlanır. Eğer ağaca tırmanırken hızınız yavaşsa hedefinize zamanla ulaşmaya fakat hızlı şekilde tırmanırsanız tüm planlarınızın olmasına alamettir.

Rüyada ağaç görmek, akrabalarının ve tanıdıklarının ihtiyaçlarını karşılamaya, uzun ömre sahip olmaya, kazancının eskiye nazaran artmasına işarettir.

Rüyada Ağaç Dikmek

Rüyada ağaç dikmek, herkes tarafından beğenilen ve hoş karşılanan işleri yapmaya, günah işlemekten kaçınmaya, kulluk görevlerini yerine getirip üst mertebelere çıkmaya delalet eder. Ayrıca rüyasında ağaç diktiğini gören birisinin evlilik vaktinin gelip evlenerek bir aileye damat gideceği şeklinde yorumlarda yapılmıştır.

Rüyada Ağaç Sulamak

Rüyada ağaç sulamak, etrafına hayır hasenat yapan birisi olmaya ve bu yüzden herkes tarafından hem takdir edilen hemde sevilen birisi olmaya, çok büyük sevaplar kazanmaya işarettir. Ayrıca hanesinde bereketin bolluğun olacağına, huzurlu bir yaşamaya, zengin birisi olmaya yorumlanır.

Rüyada Ağaç Çeşitleri Görmek

Rüyada ağaç kovuğu görmek, güvenli sığınağa, himayesini istediği yahut sığındığı kimsenin emin biri olduğuna delalet eder. Dağ armudu ağacı, şerefli ve sağlam bir adama, bazılarına göre ise adi bir adama işaret eder demişlerdir.

Rüyada Mersin ağacı görmek, daimi dostluğa ve imarete, devamlı sevinç ve rahata işaret ettiği gibi mala da işaret eder. Evde mersin ağacının görülmesi devamlı bir hayırdır. Mersin ağacını diktiğini gören kimsenin islerinde tedbirli hareket etmesi ile tabir edilir. Hastanın rüyasında mersin ağacını görmesi hastalığından kurtulmasına, arzu ettiği şeyden ümidinin kesilmesine işaret eder. Ahdini yerine getiren kimseye alamet eder, demişlerdir.

Portakal ağacı görmek, güzel birisine işaret eder. Yaprağını döken ağaçları görmek, duruma göre fakirliğe, zenginliğe, ezberciliğe, unutkanlığa, üzüntü ve sevince işaret eder.

Ilgın ağacı görmek, zenginlere zarar ve fakirlere yardim eden münafık bir adamdır. Ağaç kabuğu, rüyayı gören kimsenin malinin bereketidir.

Rüyada ağaç kurdu görmek, hakkinizda dedikodu yapildigina fakat sizin buna önem vermediginize isarettir. Agaç kurdu ayni zamanda islerinizin bozulmasi için aleyhinizde çalisan bazi kimselerin bulunduguna da delalet eder. Düsmanlarinizin sizi sikintiya sokmak için durmadan çalistiklarina duyarak üzüldügünüze ve moralinizin bozulduguna da yorumlanir. İlmi tartışma ve çekişmeye, Üzerinde , evinde yahut bahçesinde ağaç kurdu gören kimse vefat eder.

Rüyada ağaç yaprağı görmek, sahte olmayan gümüş paraya, elbiseye, iş hayatınızda başarıya ve kazanca delalet eder.

Kına, gül ve sorhan ağacı gibi yalnız kokusu olan ağacı rüyada görmek, iyilik sahiplerine, amelsiz ilme veya bir seyi yapmaksizin söylemeye isaret eder.

Rüyada öd ağacı görmek övülmeye layık bir kimseye işarettir. Herhangi bir şeyi kaybolan bir kimse rüyada elinde öd ağacı olduğunu görse, kaybolan şeyini bulur ve güzel söz işitir.

Rüyada nar ağacı görmek, halk arasında saygı ve itibari ve sözünde sadakati meşhur olan ve kendinden her zaman hayır beklenen bir kisi ile tabir olunur.

Rüyada kayısı ağacı görmek, parasi çok, bir rivayete göre, halka yaran olmayan, karaktersiz ve hasta tabiatli bir erkekle kiyaslanir.

Turunç, limon ve ağaç kavunu gibi hem meyvesi yenen ve hem de koklanan ağaçları görmek dışının ve içinin iyiliğine, ilimle beraber amelin ve sözle beraber fiilin bulunmasina isaret eder.

Hurma, ceviz ve bunlara benzer, kokusu olmayip yalniz meyvesi yenen agaçlari görmek, kendilerinden ancak zahmet çekmekle bir seyin alinmasi mümkün olan büyük kimselere isaret eder.

Selvi, ilgin, çam yapraklari ile deri tabaklanan meyvesiz ve kokusuz agaçlari görmek, cimrilige isaret eder.

Yapragini dökmeyen agaçlari görmek, uzun ömre, rizkin devamina, zenginlige ve dinde sebat etmeye isaret eder.

Çinar, selvi ve ilgun gibi meyvesiz büyük agaçlar, kötülük düsünen sahibi, kendilerinde mal ve hayir olmayan adamlara isaret eder.

Rüyada Ağaç Devrildiğini Görmek

Rüyada ağaç devrildiğini görmek, hayırlı bir şekilde yorumlanmaz çünkü başınıza gelecek olan belaların sıkıntıların habercisidir. Ağaçların devrilmesi, karışıklıkların olmasına, sadece kişinin ailesinde değil genel olarak halkın hepsinde meydana gelecek kaos gibi durumlara alamettir. Yöneticilere karşı halkın tepki vereceğine ve çok büyük iç karışıklıkların çıkacağına yorumlanır.

Rüyada Ağaç Kökü Görmek

Rüyada ağaç kökü görmek, yorumcuların büyük kısmına göre kişinin çocuk sahibi olması olarak yorumlanmıştır. Yeni başlayacak olan girişimlerin ve bu girişimler sayesinde alınacak başarıların tüm aileyi birleştireceğine işarettir. Evli olmayanların evliliğine, herhangi bir işiniz yoksa kendinize ait iş yeri açmaya, sorumluluklarına yerine getirmeyen kişinin kendine gelip hayatını düzene sokacağı anlamına gelir.

Rüyada Ağaç Çiçekleri Görmek

Mevsiminde ağaçların çiçek açtıklarını rüyada görmek, hayır, menfaat ve murattır. Ağaç çiçeklerinin toplanmış ve koparılmış olduğunu görmek hayırlı ise de, ağacın üstünde olduğu kadar iyi değildir. Ağaç çiçeklerinin beyazı kırmızıdan ve kırmızısı ise sarıdan daha hayırlıdır.

Rüyasında bir ağacın çiçeğinden koparıp yediğini görmek, vakit ve mevsiminde ise, ağaçlar faslın da anlattığımız gibi, o ağacın ait olduğu kimseden iyi söz ve bir rivayete göre, o kimseden menfaat beklemeye delalet eder. Bu çiçeklerden birini kokladığını gören, ağacın sahibi tarafından övülmeye mazhar olur. Vaktinde olmak ve solmuş bulunmamak şartı ile ağaç çiçekleri görmek, genellikle iyiye yorumlanır.

Habersi.com / Rüya Tabirleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir