GÜNCEL HABERLER

Rusya'dan ABD'ye gözdağı: Bombardıman uçakları o bölgelerde uçtu

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak habersi.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Habersi gazete veya bir ajans değildir!

ABD ve NATO’nun nükleer tatbikatına, Rusya’dan yanıt gecikmedi.
Ria novosti, Rusya Savunma Bakanlığı’na bağlı Tu-95MS stratejik bombardıman uçaklarından ikisinin Pasifik Okyanusu, Bering Denizi ve Okhotsk Denizi üzerinde 12 saatlik bir uçuş gerçekleştirdiği açıkladı.
Söz konusu uçuş, NATO ve ABD’nin Rusya’nın nükleer kuvvetlerini yakın zamanda test etmesini beklediklerini söylemelerinin ardından, Rusya’nın Ukrayna ile savaşında ve Batı ile karşı karşıya geldiği gergin bir dönemde geldi.
Ay başında, Ukrayna’nın, Donetsk, Luhansk, Kherson ve Zaporojie bölgelerini ilhak eden Rusya lideri Vladimir Putin, ABD öncülüğündeki NATO’yu nükleer darbe ile tehdit etmişti….

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12401658/rusyadan-abdye-gozdagi-bombardiman-ucaklari-o-bolgelerde-uctu

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12401658/rusyadan-abdye-gozdagi-bombardiman-ucaklari-o-bolgelerde-uctu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir