GÜNCEL HABERLER

Rusya "terörist devlet" ilan edildi

Dikkat! bu haber “Milli Gazete” ajansından çekilerek otomatik olarak habersi.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Habersi gazete veya bir ajans değildir!

Avrupa ülkelerinin Rusya’ya karşı yaptırım ve tepkileri devam ediyor. Litvanya ve Letonya’nın ardından Estonya da Rusya’yı terör devleti ilan eden üçüncü Baltık parlamentosu oldu.
“TERÖRİST REJİM”Politico internet sitesinde yer alan habere göre parlamentodan yapılan açıklamada, “Estonya Parlamentosu, Ukrayna Parlamentosu ve uluslararası kuruluşların yaptığı çağrıya destek vererek Rus rejimini, eylemlerinin ortaklaşa püskürtülmesi gereken terörist rejimi ve Rusya Federasyonu’nu, terörizmin sponsoru devlet olarak ilan ediyor.” ifadeleri kullanıldı.
Açıklamada, uluslararası toplumun da benzer kararlar alması için çağrıda bulunuldu. Parlamentoda oylamaya sunulan karar tasarısına 101 milletvekilinden 88’i destek verirken, 10 milletvekili oylamaya katılmadı ve 3 milletvekili çekimser kaldı.
Estonya, Litvanya ve Letonya dün, Avrupa Birliği (AB) ve uluslararası ortaklarla Ukrayna’ya destek için özel mahkeme kurulması çağrısı yapmıştı. Litvanya Dışişleri ……

Devamını okumak için: https://www.milligazete.com.tr/haber/12401738/rusya-terorist-devlet-ilan-edildi

Kaynak :
https://www.milligazete.com.tr/haber/12401738/rusya-terorist-devlet-ilan-edildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir