TEKNOLOJİ

Royole FlexPai 2 Modelinin AnTuTu Skoru Ortaya Çıktı

Samsung dışında çoğu şirket hâlâ katlanabilir akıllı telefon konusunda ilk adımlarını atıyor. Elbette Motorola’nın Razr modelini bu hesaba katabilirsiniz ancak içinde donanım, onu Galaxy Z Fold 2 modeline karşı bir rakip haline getirmiyor. Huawei, bu segmentte rekabet etme gücüne sahip bir şirketti ancak ABD yasakladı, şirketin katlanabilir segment hayallerini askıya almasına neden oldu. Şimdi ise bir başka katlanabilir cihaz olan Royole FlexPai 2 modelinin AnTuTu skoru ortaya çıktı.

Şimdilik Samsung’un katlanabilir akıllı telefon segmentinde açıkça üstün olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Royole gibi firmalar, bu segmentte kendi ürünlerini ve yapabileceklerini göstermeye çalışıyorlar. Royole, piyasadaki en popüler isim olmayabilir ancak şirket rekabetçi bir katlanabilir akıllı telefon sunmayı başarırsa, birden yıldızını parlatabilir. Bu sayede bu özel nişin ana şirketlerinden biri konumuna gelebilir.

Royole FlexPai 2 Modelinin AnTuTu Skoru ve Bazı Özellikleri Lansman Önceki Ortaya Çıktı

Royole, 2019 yılında CES fuarında FlexPai isimli ilk katlanabilir modelini duyurmuştu. Şirket şimdi de FlexPai 2 isimli yeni nesil modelini tanıtmaya hazır durumda. Royole, 21 Eylül’de “Strateji ve Yeni Ürün Lansmanı” isimli etkinlik ile birlikte yeni katlanabilir cihazını tanıtacak. Lansmana saatler kala akıllı telefon AnTuTu’da ortaya çıktı. AnTuTu listesine göre akıllı telefon, Qualcomm Snapdragon 865 yonga setinin yanı sıra 8GB RAM ve 128GB dahili depolama alanına sahip olacak.

Bu sene tanıtılan çoğu modelde olduğu gibi Royole FlexPai 2 modeli de kutusundan Android 10 işletim sistemi ile birlikte çıkacak. Royole’in stok Android arayüzü üzerinde çalışan kendi uygulamalarının ve özelliklerinin olduğunu varsayıyoruz. Sonuç olarak Android’in saf yazılımı hala katlanabilir akıllı telefonlar için bir çekiciliğe sahip değil.

Katlanabilir model, AnTuTu testinde 526.023 puan elde etmeyi başardı. Cihazın aldığı skora baktığımız zaman amiral gemisi bir cihaz bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmayacağını söyleyebiliriz. TENAA listesine göre cihaz, 4:3 en boy oranına ve 1920 x 1440 piksel çözünürlüğüne sahip 7,8 inçlik bir AMOLED ekran ile gelecek. Arka bölümde 64MP ana kameranın yanı sıra 32MP, 16MP ve 8MP yardımcı sensörler mevcut olacak.

AnTuTu’da test edilen varyantın yanı sıra, şirket ayrıca 12GB RAM ve 256GB dahili depolama alanı ile daha “premium” bir seçenek de sunacak. Telefon, hızlı şarj desteği ile 4.500 mAh’lik cömert bir bataryadan güç alıyor. Listeye göre cihaz Dark Night Black, Magic Gold ve Star Grey olmak üzere üç farklı özel renk seçeneği ile gelecek. 340 gram ağırlığında ağır bir cihaz olacak ancak bu ağırlık, bu tür bir cihaz için yapmanız gereken bir fedakarlıktır.

“Royole FlexPai 2 Modelinin AnTuTu Skoru Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir