TEKNOLOJİ

Qualcomm, Snapdragon 768G 5G Yonga Setini Piyasaya Sürdü!

Son yıllarda özellikle de 2019 ve 2020 yıllarında oyun odaklı akıllı telefon modelleri giderek daha popüler bir hale büründü. Bu durumu ayak uydurmak isteyen Qualcomm ve MediaTek gibi yonga üreticileri de bu oyun telefonu kategorisi üzerinde yeni teknolojiler sunmaya başladılar. Qualcomm, orta seviye mobil işlemcisinin daha hızlı bir versiyonu olan yeni Snapdragon 768G 5G yonga setini tanıttı.

Birçok akıllı telefon üreticisi, yeni modellerinde oyun performansı konusunda yeni özellikler ekleme eğiliminde. Bundan dolayı da daha hızlı yonga setlerine yönelmiş durumdalar. Bu durumun örneklerini ise amiral gemisi Snapdragon 855+ ve orta sınıf Snapdragon 768G yonga setlerinde görebiliyoruz.

Snapdragon 768G, bir önceki selefine göre çeşitli iyileştirmeler ve geliştirmeler ile geliyor. 2.4GHz olan çalışma hızı bu işlemci ile 2.8GHz’ye getirilmiş durumda. Bu iyileştirme %15’e kadar daha iyi performansa sahip olduğu söylenen Adreno 620 GPU sayesinde oluyor.

Qualcomm’un yeni Snapdragon 768G’sinde entegre 5G modem, 5. nesil AI motoru ve Elite Gaming teknolojisini görüyoruz. Bu işlemciye sahip ilk akıllı telefon modeli ise 5G bağlantı, yüksek ekran tazeleme oranı ve 64MP kamerası ile Xiaomi’nin Redmi K30 5G Racing Edition modeli olmuş oldu.

Qualcomm’un yeni oyun odaklı orta sınıf yonga setini doğrudan amiral gemisi SD800 serisinin altına yerleştirebiliriz. 5G bağlantı desteği, pil ömrü konusundaki geliştirmeler ve oyun odaklı teknolojiler sayesinde bu yonga setini birçok rekabetçi oyun telefonunda görebiliriz.

“Qualcomm, Snapdragon 768G 5G Yonga Setini Piyasaya Sürdü!” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir