GÜNCEL HABERLER

Fitch'ten dünyaya 'faiz' uyarısı! 3'lü tehdide dikkat çekti

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak habersi.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Habersi gazete veya bir ajans değildir!

Son dakika haberi… Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’ten yapılan açıklamada, temel tahminlerin 2023’te ABD ve Avrupa’daki resesyonları içerecek şekilde revize edildiği, geniş tabanlı risk ortamının aşağı yönlü olmaya devam ettiği aktarıldı.
3 TEHDİDE DİKKAT ÇEKTİ
Açıklamada, üçlü faiz artış tehdidi, Avrupa’nın doğal gaz krizi ve Çin’in emlak piyasasındaki zayıflamanın azalma belirtisi göstermemesi nedeniyle küresel kredi risklerinin son çeyrekte arttığı kaydedildi.
Artan faiz ortamının, Avrupa’nın enerji sorunlarının bir gaz krizine dönüşmesinin ve Çin’in emlak piyasasındaki toparlanma eksikliğinin zorlu makroekonomik ortama katkıda bulunduğu belirtilen açıklamada, bunun olumsuz kredi sonuçları ihtimalini artırdığı ifade edildi.
……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12402472/fitchten-dunyaya-faiz-uyarisi-3lu-tehdide-dikkat-cekti

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12402472/fitchten-dunyaya-faiz-uyarisi-3lu-tehdide-dikkat-cekti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir