GÜNCEL HABERLER

Dünyanın en iyi futbolcusu belli oldu! Mesut Özil'den tebrik geldi: 'Seninle gurur duyuyorum kardeşim'

Dikkat! bu haber “İstiklal” ajansından çekilerek otomatik olarak habersi.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Habersi gazete veya bir ajans değildir!

Avrupa Yılın Futbolcusu Ödülü olarak bilinen “Ballon d’Or” (Altın top); her yıl, bir önceki sezonda en başarılı performans gösteren futbolcuya veriliyor. Geçtiğimiz yıl Messi’nin kazandığı ödül bu yıl Benzema’ya verildi.

46 MAÇTA 44 GOL ATMIŞTI
Ödülün sahibi Benzema, geçtiğimiz yıl Real Madrid formasıyla 46 maçta 44 gol atmıştı. Bunun yanında 15 de asist yapan Fransız golcü toplamda 59 gole direkt etki etmeyi başarmıştı. Bu olağanüstü performans, Ballon d’Or ödülüyle taçlandı.

“BU ÖDÜLÜ KAZANMAK HER ZAMAN KAFAMIN BİR YERİNDE VARDI”

Karim Benzema: “Çok genç yaştan itibaren hiç vazgeçmeden çalıştım. Bu ödülü kazanmak her zaman kafamın bir yerinde vardı. Zidane ve Ronaldo benim idollerim. Zor zamanlar geçirdim. Milli takıma gidemedim. Ailem ve benim için zor zamanlardı. Ama asla pes etmedim. Yaş, sadece bir sayı. Önemli olan kararlılık. Kafamdaki hayaller, beni daha iyisini yapmaya itti.”

“SENİNLE GURUR DUYUYORUM KARDEŞİM”

Ödülün açıklanması sonrasında Mesut Özil de Benzema’yı tebrik etti. Özil şu ifadeleri kullandı: “Adamım Benzi, dünyanın en iyi oyuncusu. Ballon d’Or’u kazanacağını hep söyledim. Ve bunu çok fazla hak ediyorsun. Seninle gurur duyuyorum kardeşim.”

Kaynak :
https://www.istiklal.com.tr/haber/dunyanin-en-iyi-futbolcusu-belli-oldu-mesut-ozilden-tebrik-geldi-seninle-gurur-duyuyorum-kardesim/717274

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir