GÜNCEL HABERLER

Dünya şampiyonu olan milli sporcu, Kazaklara Türk bayrağıyla ders verdi

Dikkat! bu haber “Bölge Haber Ajansı” ajansından çekilerek otomatik olarak habersi.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Habersi gazete veya bir ajans değildir!

14-23 Ekim tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası, ilginç anlara sahne oldu. Şampiyonada 21 yaş altı klasmanda mücadele eden milli sporcumuz Derya Ceren Çağlayan ‘Dünya Şampiyonu’ oldu.
NEZAKET DIŞI HAREKETE YANIT GECİKMEDİ
Madalyasını almak için podyuma çıkan sporcumuzdan önce, 2’nci ve 3’üncü olan Kazak sporcuların kendi ülkelerinin bayrağı ile sahneye çıkması ve bayraklarını nezaket dışı bir şekilde açmalarına, milli sporcumuz Çağlayan’dan yanıt gecikmedi.
ÖDÜL TÖRENİNE DAMGA VURDU
Türk bayrağını kapatmaya çalışan Kazak sporcuların davranışlarını engelleyen sporcumuz Derya Ceren Çağlayan’ın o hamlesi ödül törenine damga vurdu.
KAZAKİSTAN TAKIMI ÖZÜR DİLEDİ
Kazakistan Milli Bilek Güreşi takımının teknik direktörü Marat Asainov, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Bu konuyu koçlarla ve kızlarla zaten tartıştık. Bu, elbette bir daha olmayacak. Bu olaydan dolayı herkesten ve tabii ki dünyanın dört bir yanındaki spor hayranlarından özür dileriz.”

Kaynak :
https://bolgehaberajansi.com.tr/dunya-sampiyonu-olan-milli-sporcu-kazaklara-turk-bayragiyla-ders-verdi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir