GÜNCEL HABERLER

Arap ülkeleri ayağa kalktı! ABD neye uğradığını şaşırdı

Dikkat! bu haber “Diriliş Postası” ajansından çekilerek otomatik olarak habersi.com adresinde yayına alınmıştır. Haberin ilk yayınladığı gibi içeriği editörlerimiz tarafından bir değişiklik yapılmadan yayınlanmıştır. Haber ile ilgili bir hukuksal durum söz konusu ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Habersi gazete veya bir ajans değildir!

Fas, Mısır, Bahreyn, Filistin, Yemen, Umman, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Kuveyt’ten çeşitli düzeylerde yapılan açıklamalarda söz konusu ülkeler, 5 Ekim’de OPEC+ kararları konusunda ABD’nin Suudi Arabistan’a karşı aldığı tavırda Riyad’ın yanında yer aldıklarını açıkladı.
Başta Riyad’taki yetkili ağızlar olmaz üzere ülkenin birçok medya kuruluşunda, OPEC+ kararının üye ülkelerce ortak alındığı, arkasında siyasi bir anlam bulunmadığı ifade edilerek, ABD’nin tutumunun yumuşatılması hedefli açıklamalar yapıldı.
Suudi Arabistan’a bu süreçte birçok Arap ülkesinden destek ve dayanışma mesajları gelirken, kararların başta ekonomik gerekçelerle ve siyasi hedeflerden uzak olduğunun altı çizildi.
Fas
Gelişmelerin ardından pazartesi günü, Fas ……

Devamını okumak için: https://www.dirilispostasi.com/haber/12396814/arap-ulkeleri-ayaga-kalkti-abd-neye-ugradigini-sasirdi

Kaynak :
https://www.dirilispostasi.com/haber/12396814/arap-ulkeleri-ayaga-kalkti-abd-neye-ugradigini-sasirdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir