OTO HABER

Toyota, Türkiye’deki Fabrikası İçin 800 Yeni İşçi Alacak

Koronavirüs salgınını yönelik gerekli bütün tedbirleri alan Toyota, Türkiye’deki Sakarya fabrikası ile 11 Mayıs itibariyle yeniden üretime başlamıştı. Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, ülkedeki üretim ve ihracat hedeflerini daha ileri taşımak amacıyla artan iş gücünü de desteklemek için önümüzdeki aylarda İŞKUR üzerinden yaklaşık olarak 800 kişilik bir istihdam sağlayacak.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdür ve CEO’su Toshihiko Kudo, bu konuyla alakalı olarak şu sözleri sarf etti: “Ülkemize ve Sakarya’mıza katkı sağlamaya devam ederek ve üretim ve ihracat hedeflerimizi artırarak sürdürebilmek için önümüzdeki aylarda mevcut kadromuza yaklaşık 800 kişilik bir istihdam sağlamayı planlıyoruz.”

İş Adayları İçin Şartlar

Mesleki eğitim kursuna katılmak isteyen iş adaylarının; bay, en az lise mezunu olması gerekiyor. Ayrıca Sakarya’ da ikamet ediyor olması ve askerliğini tamamlamış ya da en az 6 ay tecilli olması şartlarını taşımaları gerekiyor.

Yukarıda belirtilen koşulları taşıyan iş adayları, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne veya Belediyelerde yer alan İŞKUR temsilcilikleri üzerinden Toyota’nın iş alımına başvuru yapabilecekler.

Ücretler 6 Aya Kadar İŞKUR Tarafından Karşılanacak

İŞKUR Müdürü Tekin Kaya, kurumun istihdam teşvik programlarının devam ettiğini belirtti. Bunun yanında 1 Haziran 2020 sonrasındaki normalleşme süreci ile birlikte istihdamı artıracak işverenleri, istihdam teşviklerinden yaralanmaya davet etti.

Kaya, İŞKUR işbaşı eğitim programları dahilinde yeni işe alımlarla ilgili de konuştu. alınacak işçilerin 3 aydan 6 aya kadar olan ücretlerinin İŞKUR tarafından işverenlere ödeneceğini teşvikini de hatırlatmış oldu.

“Toyota, Türkiye’deki Fabrikası İçin 800 Yeni İşçi Alacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir