RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Zilhicce Ayı Görmek

Son Güncelleme: 07.09.2020 15:31

Rüyada Zilhicce Ayı Görmek

İçeriğimiz rüyada zilhicce ayını görmek ne anlama gelir, rüyada zilhicce ayı ne demek ve bu konularla ilgili başka yazılardan oluşmaktadır.

Zilhicce ayında görülen rüya, yolculukla yorumlanırsa yolculuk hayırlıdır. Bütün islerini yoluna koyup sefere çıkabilir. Çünkü bu ay çok mübarek bir aydır. Bu ayin içinde kurban bayramı vardır.

Rüyada bu ay içinde bulunduğunu ve kurban kestiğini veya kurban bayramı namazını kıldığını görmek, borçları varsa ödeyeceğine, adakları varsa, yerine getirmesi için uyarıya ve tövbe etmesi gerektiğine delalet eder. Bu ay devlet büyüklerinin görevlerinden ayrılmasına da yorumlanır. Çünkü Hz Ömer(r.a)’le Hz. Osman(r.a) ve Affan(r.a) hazretlerinin ölümleri, savaşları hep bu ayda meydana gelmiştir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Zilhicce ayında olduğunu veya kurban kestiğini veyahut kurban bayram namazı kıldığını gören kimsenin, bu rüyası borçların ödemesine, yaptığı adakları yerine getirmesine, tövbe etmesine ve sapıklıktan sonra hidayete erişmesine işaret eder. Bazen de bu rüya, alimlerin kaybedilmesine ve devlet adamlarının görevlerinden ayrılmasına işaret eder.

Rüyada zilhicce görmek ise Hacca gitmeye, borçlardan kurtulmaya, tövbe ve hidayete; Devlet adamlarının azledilmesine, yönetimin el değiştirmesine delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.