RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Yusuf Peygamberi Görmek

Son Güncelleme: 16.09.2020 09:36

Rüyada Yusuf Peygamberi Görmek Ne Anlama Gelir

Televizyonlardan yada hayat hikayesini hepimizin bildiği, çocukluğunda ve gençliğinde büyük sıkıntılar çeken zindanlarda kalan ama belli bir dönem sonra Mısır hükümdarlığına kadar yükselen bir Peygamberdi kendisi. Babasının onu çok sevmesini kıskanan kardeşleri bu sıkıntıları çekmesine vesile olmuştu. Genelde hapis yada başka şekillerde yorumlansa da başka yorumlarda yapılmıştır.

İşte böyle sıkıntılar çeken bir Peygamberin rüyalarda görülmesi de yorumcular tarafından hayatının hikayesi şeklinde yorumlanmış, ama çektiği sıkıntılardan sonra hükümdar olmasından dolayı ise bu tabirlerini daha değişik hallere büründürmüştür.

Rüyada Yusuf Peygamberi Görmek

Mülk ve saltanata, aile fertlerinden ayrı kalmaya, kıtlık görmeye, kendine hile yapılmasına ve bütün bunlardan sonra hayırlı ve saadetli döneme girmeye, Onu görmek kadınlardan aşırı ilgi görmeye ve bir kadınla imtihana tabi tutularak, bundan yüz akıyla çıkmaya delalet eder.

Rüyada Yusuf Peygamberi görmek, mülke bazen kıtlığa, aile, akraba ve babasını kaybetmeye ve rüyayı gören hakkında hile yapılmasına işarettir. Yusuf(a.s)’i görmek, hapishaneye ve ondan kurtulmaya veya kıtlığa işarettir.

Rüyada Yusuf (A.S.)’i gören kimse düşmanına zafer bulur ve onun kusurunu affederek hayır ile muamele eder. Bazen Yusuf (A.S.)’i görmek deniz ve nehirleri kazmaya ve onları tasarruf etmeye veya ölüleri bir şehirden diğer bir şehre nakletmeye işarettir.

Bazen de Yusuf (A.S.)’i gören kimse için harikulade bir şey meydana gelir. Rüyada Yusuf (A.S.)’in gömleğini görmek üzüntü ve kederin gitmesine ve hastalıktan şifa bulmaya isarettir. Yusuf (A.S.)’un gömleğinde kan varsa, ayrılığa, hapse girmeye, eğer gömleği yırtılmışsa itham edilmeye işarettir.

Bir kadın rüyasında Yusuf (A.S.)’i görse, o kadının nimeti gider ve gözü kör olur. Kadri yüce ve şanlı bir şahsın sevgilisiyle gönlü dolar ve ona meftun olur. Eğer Yusuf (A.S.)’i gören kadında bu vasıflar mevcutsa, tövbe ve istiğfar eder ve onun tövbesi Cenab-ı Hak tarafından kabul edilip maksadına kavuşur veya bekarsa evlenir.

Rüyada Yusuf peygamberin ismini duymak

Yeni fırsatlar elde edeceğine, doğru kararlar alarak iş hayatında değişiklikler yapacağına, çok büyük kısmetler kazanacağına, tüm olumsuz elektriğinden arınacağına, maddi anlamda gücünün artması sayesinde de yaşam standartlarının en yüksek seviyelere geleceğine, kırılan kalplerin barışacağına, dertlerin dermanının bulunacağına, kendisi için uygun olmayan bir ilişkiyi sonlandıracağına, hayırlı bir terfi alınacağına delalettir.

Rüyada Yusuf Peygamberin sesini duymak

Kapanmış defterlerin yeniden açılacağına, istediği hayatı yavaş yavaş inşa etmeye başlayacağına işaret etmektedir. Hayırlı insanlar ile karşılaşmak ve güzel şeyler başarmaya yorumlanır.

Ailenizde sıkıntısı olan birileri varsa sorunlarını çözerler. Rüyada Yusuf diye seslenmek, ailesi ile ayrı yaşayanların özlem gidermesine ve küs olanların da yeniden barışıp bir araya gelmesine yorumlanır.

Rüyada Yusuf Peygamberin mezarını görmek

Zevk içinde geçireceği hayat yüzünden sevdikleriyle arasının bozulacağına, para ve zaman ayıracağına yoğrulmaktadır.

İşlerinin açılacağına, müşterilerinin çoğalacağına ve buna bağlı olarak kazancının da yükseleceğine, sıkıntıya düşülen bir anda her zaman yardıma koşacak ve rüya sahibini savunup koruyacak bir kişi olacağına, uzun zamandan beri destek verdiği insanların sırt çevireceğine, çok büyük maddi ve manevi zararlara uğrayacağına, ekmek parası kazanmak için alınteri döküleceğine, çok büyük maddi ve manevi zarar görüleceğine, aynı oranda yetkilerinin genişleyeceğine, sıkıntılı bir ruh haline bürünüleceğine ve üzüntü duyulacağına, çalışmaların günden güne daha popüler olacağına, sorunların yakın zaman içinde çözüme ulaşacağına, rahatsızlık duyulan konularda büyük atılımlar yapılacağına, sıkıntıların ortadan kaldırılacağına, iş hayatının her geçen gün daha iyi bir duruma geleceğine işaret etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.