RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Yumurta Görmek

Son Güncelleme: 21.09.2020 23:52

Rüyada Yumurta Görmek Ne Anlama Gelir?

En çok tüketilen ve ister fakir ister zengin her evde sabahlar kahvaltıda yenen başlıca yiyeceklerden birisidir yumurta. Fakat yumurta derken belki gören sadece tavuk yumurtası değil de başka hayvanlarında yumurtasını görmüş olamaz mı? İşte yumurta ile ilgili rüyalarımıza burada cevaplar bulacağız.

Öncelikle yumurta nedir öğrenelim daha sonra rüyaların yorumu ve tabiri hakkında bilgilenelim. Dişi hayvanların ve özellikle kuşların embriyoyu korumak amacıyla yumurtladığı yuvarlak ve oval şekilli cisime yumurta denir.

İÇİNDEKİLER
Rüyada Yumurta Görmek
Rüyada Yumurta Yemek
Rüyada Yumurta Almak
Rüyada Yumurta Toplamak
Rüyada Yumurta Soymak
Rüyada Yumurta Kırmak
Rüyada Yumurta Çalmak
Rüyada Yumurta Vermek
Rüyada Yumurta Satmak
Rüyada Yumurtlamak Görmek
Rüyada Yumurta Kayganası Görmek

Rüyada Yumurta Görmek

Rüyada yumurta zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Ayrıca evliliği de işaret eder. Yumurtayla dolu bir yuva, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Yumurta yediğinizi gördüyseniz, aile içi gerginlikler oluşacağına işarettir. Kısmettir. Evli bir kadın görürse çocuğu olacak demektir.

Rüyada yumurta pişirmek ve yemek, başladığınız işin olgunlaşarak size kar getirecek bir duruma girdiğine delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Tavuğun yumurtladığını gören kimsenin bir çocuğu olur. Taze pişmiş yumurta, kolaylıkla elde edilen rızıktır. Çiğ yumurta yediğini gören, haram mal yer, yahut zina eder, ya da hüzün ve kedere düşer. Yumurtanın kabuğunu yediğini gören kimse örtülü bir şeyin üstünü açar. Binde yumurta olduğunu görenin hanımı ölü gibi olur.

Kucağına beyaz bir tavuğu aldığını ve bu tavuktan piliçler çıktığını gören kimsenin yapılması zor ve imkansız bir işi meydana çıkar ve mümin bir çocuğu olur. Bazen de gördüğü piliç sayısınca erkek çocuğu olur. Kucağına beyaz bir horozu alıp horozdan piliçler çıktığını görse, o yerde bir öğretmen tarafından çocuklara öğretilecek ilim ve sanata işarettir. Yumurtasının çok olduğunu gören kimsenin, zayi olmasından korkulan mal ve eşyasına işarettir.

Papağanın yumurtası, takva sahibi bir hizmetçiye işarettir. Elinde taze pişmiş yumurta görse, muvaffak olması için daima çalıştığı zor bir işin meydana çıkmasıyla mala nail olur. Kendisine bir yumurta verildiğini gören kimsenin şerefli ve aziz bir çocuğu olur. Yumurtanın kırıldığını görse çocuğu vefat eder.

Çok yumurta bekar için evlenmeye, evliler için erkek çocuğa işarettir. Pişmiş yumurtayı soyduğunu gören kimse mala erişir. Bundan dolayı yumurtanın beyazı gümüş, sarısı altındır.

Zenginlik ve mutluluk demektir. Çok çocuklu ve mutlu bir evlilik. Yumurta yemek aile içinde yaşanacak bir gerginliğin işaretidir.

Rüyada Yumurta Yemek

İş hayatında yüzünün gülmesine vesile olacak, kendisine hayır, uğur ve daha çok kısmet getirecek olumlu gelişmelerin olacağına, kısa vadede elde edilen karın çok daha fazlasının uzun vadede elde edileceğine rivayet edilir. Rüya sahibinin kararlı olması, aynı inançla çalışması ve sabretmesi durumunda hayalini kurduğu zengin, rahat ve huzurlu yaşama kavuşacağı anlamına gelir.

Rüyada yumurta görmek, evlat, kan ve hizmetçiye de işarettir. Yumurta bazen, kabirlere, güzel kadının dişlerine, hısım, akraba ve dostların bir araya toplanmalarına ve para biriktirmeye işarettir.

Rüyada Yumurta Almak

Rüya sahibinin hırslı ve azimli duruşu sayesinde tüm zorlukların üstesinde geleceğine yorumlanır. Bu rüyayı gören kimseler, çalışkan başarılı, girdiği her işte, üstünlük kuran, lider vasfına sahip kimselerdir. Rüyada yumurta almak, aynı zaman da rızk peşinde koşmaya, hayatı kararları doğrultusunda yaşamaya, özverili çalışmalara tabir edilir.

Rüyada Yumurta Toplamak

Rüyayı gören kişinin ticaretinin açık olacağı, işlerinin bir anda artacağı ve eline hayalini bile kuramayacağı miktarda sermaye geçeceği anlamına gelir. Rüya sahibi, karlı işler yapacak ve zahmet çekmeden, kolay ve kısa yollardan rızık elde edecektir diye açıklanır. Bolluk, bereket ve verim olarak kabul edilir.

Rüyada Yumurta Soymak

Rüyada yumurta soyduğunu görmek ne anlama gelir? Çok istediği malı alacak ve mutluluğa erişecektir. Yumurtanın sarısı altın manasına gelmektedir. Yumurtayı soyarak sarısını gören kişi çok büyük bir servete konacaktır. Yumurtanın beyazı ise gümüş manasına gelmektedir. Yumurtayı soyup beyazını gören kişi ise küçük çapta bir paraya sahip olacaktır.

Rüyada Yumurta Kırmak

İş hayatında işlerin kötü gitmesinden ötürü maddi zarara uğramaya delalet eder. Rüyada yumurta kırmak, rüya sahibinin sağlığında yaşanacak bir probleme de işaret eder. Rüyayı gören kişinin, hayatına uzunca bir zaman önce girmiş olan ve değerli eşyaları seven bir eşe yorulur.

Rüyada Yumurta Çalmak

Rüyasında yumurta çalan kişi hayırlı işlerini kul hakkına girerek hayırsızlaştırmaktadır. Kimi rüya tabirlerinde ise rüyasında yumurta çalanı, çevresinde çok sevilen ancak sevdiklerini üzen birisi olarak da yorumlamışlardır. Rüyasında yumurta çalan, çaldığı yumurtayı kırarsa günahlarının affı için önüne fırsatlar çıkacaktır.

Rüyada Yumurta Vermek

rüya sahibinin elinin açıklığına, bonkör olmasına ve çevresindeki yoksun ve düşkün kişilere yardımda bulunan birisi olduğuna işaret eder. Bu rüyayı görenlerin yaptıkları ile hayır duası almasına çevresi tarafından taktir edilmesine delalet eder.

Rüyada Yumurta Satmak

Rüyada yumurta sattığını görmek art niyetli bir düşmana, parasal probleme, iş sebebiyle huzursuzluğa, düşmanlığını göstermeyen düşmana, muhtaç duruma düşmeye yorulur.

Rüyada Yumurtlamak Görmek

Evin hanımına, cariyeye, evlada; güzel kadının dişlerine, hısım ve akrabaya, para biriktirmeye, dostlarla bir araya gelmeye yahut mezarlara; çiğ yumurta üzüntü ve kedere, haram mala yahut zina yapmaya; Taze pişmiş yumurta kolaylıkla elde edilen rızka işarettir.

Yumurta kabuğu yemek örtülü bir şeyi açmaya yahut kefen soymaya, elinde yumurta görmek eşinin uysal olmasına, Eşinin yumurtlaması kötü bir evlada, Çok yumurta bekar için evlenmeye, evli kimseler için çocuğa delalet eder.

Tavuğun yumurtladığını görmek bir çocuğunun olmasına, omlet ( yumurta kayganası, karıştırılarak tavada pişirilmiş yumurta) itibar ve şerefe, sevinç ve mutluluğa, bekar kimse için evlenmeye, rafadan yahut kaynatılmış yumurta güç ve kuvvete, sağlık ve afiyete delalet eder.

Rüyada Yumurta Kayganası Görmek

Çok fazla görülen bir rüya olduğunu sanmıyorum ama nadiren de olsa rüyasında bu şekilde yumurtayla alakalı rüyalar görenler oluyordur. Evlilik ferahlama sevinme gibi duygulara işaret eder. Rüyada yumurta kayganası görmek, izzet, ferahlık, sevinç, ve rızka, bekar kimse için de evlenmeye delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir