RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Yemek Görmek

Son Güncelleme: 04.09.2020 05:37

Rüyada Yemek Görmek Ne Anlama Gelir?

Hazmı kolay ve lezzetli yemek geçim yollarının kolaylaşmasına ve hayırlı rızka, yemek yemek kanaate, eğer altın ve gümüş kaptan yiyorsa borca ve haram mala, biriyle oturup yemek yemek ondan menfaat elde etmeye, cin ve şeytanla yemek yemek kötü kimselerle düşüp kalkmaya işarettir.

İnsanların arasında yemek yemek şöhrete, sağ elle yemek sünnete uymaya, sol elle yemek düşmana itaatkar olduğu halde dosta cefa çektirmeye ve mekruh olan fiilleri işlemeye, ziyafet yemeği müjdeye, yas yemeği üzüntüye, et ve etli yemekler yoksul için zenginliğe, sürekli yapılan yemekler daimi rızka, mevsimlik yemekler geçici olan rızık ve rızık sebeplerine delalet eder.

Aşırı sıcak ve katı yemek rızık kazanmada karşılaşılan güçlüklere yahut bereketsizliğe, ekşi yemek çirkin söz işitmeye, ekşi yemeği yediği halde hamdettiğini görmek üzüntü ve kederden kurtularak sevince erişmeye; yemek pişirmek yoksulluktan sonra zengin olmaya ve yemeğin lezzeti ve güzelliği nispetinde değeri olan memuriyete alamettir.

Kendi etini yemek, birikmiş malını yemeye, birinin kendisi için yemek yaptığını görmek onun yardımını görmeye ya da hile yapmasına; yemek daveti hayır için toplanmaya, yemek davetine çağırmak nefsini kötü görülen bir işe yöneltmeye, davete icabet edilip yemekleri yense yönetici olmaya, hastası varsa iyileşmesine, yitiği varsa bulunmasına delalettir.

Bol çeşitli yemeklerin ve şarabın bulunduğu meclise davet edilmek cihada (savaşa) çağrılmaya ve şehit olmaya, Düğün yemeğine davet edilmek pişmanlığa, Ziyafet yemeğinde hazır bulunmak müjde ve sevince yorumlanır.

Tek başına yemek yemek, kötü bir haber alacağınıza yorumlanır. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiğini de belirtir. Birçok insanla yemek yediğinizi gördüyseniz, bolluğun ve refahın habercisidir. Kazanç elde edip, kazancınızı başka insanlarla paylaşacaksınız.

Müjde, kısmet, mal, para, mal, evlilik olarak yorumlanır. Et yemeği ise sağlık sorunudur. Rüyada sari renkli olan her yemek, yiyen kimse için hastalıktır. Ancak kus eti olursa, hastalık değildir. Beyaz renkli olan her yemek, eksi yemekten hayırlıdır. Eğer yemek yağlı olursa zarar yoktur. Rüyada su içer gibi yemeği içtiğini gören kimsenin, rızık ve maişeti fazlalaşır. Ziyafet için yapılan yemekleri yemek, müjde, yas için yapılan yemekleri yemek ise, üzüntü ve kederdir. Her zaman pişirilebilen yemekler, rızık ve daimi olan faydalara işarettir.

Patlıcan ve kabak gibi mevsiminde pişirilen yemekler daimi olmayıp bazı zamanlarda ele geçen rızka işarettir. Kabak yemek, hidayet ve Sünnet- Seniyyeye itibar etmeye ve zekaya delildir. Eti ile pişmiş yemek, fakir için zenginliktir. Etsiz pişirilmiş yemek ise, fakirlik veya ibadet etmektir, Rüyada bir yemeğin ondan daha üstün bir yemeğe dönüştüğünü görmek, rüyayı görenin temiz kalbi olduğuna delildir. Rüyada bizzat rüyayı görenin güzel bir yemek pişirmesi, o yemek değerince bir memuriyete nail olmasına ve fakirlikten sonra zengin olmasına delildir.

Eğer rüyayı gören için yemeği bir başkası pişirirse, bazen rüya sahibine hile yapilir, veya yapilmasindan korkulur. Bazen de maksadina kavusmasi için yardim yapilir. Sicak ve kati bir yemegi yuttugunu gören kimsenin, geçim ve maîsetinin tatsizligina isarettir. Bir kimsenin rüyada, fazla eksi oldugundan bir yemegi yiyememesi, onun yakalanacagi bir aci ve hastaliktan dolayi yemek yiyememesine isarettir. Rüyada bir insandan eksi bir yemegi almasi, o insandan çirkin bir söz isitmesine isarettir. Eksi bir yemek aldigini ve baska bir kimseye yedirdigini görse, o kimsenin yemegi yediren kimseden kötü bir söz isitmesine isarettir. Eger aldigi eksi yemegi kendisi yiyecek olsa, ona hastalik veya keder isabet eder. Eksi olan o yemegi yemedigini ve Allah’a (C.C.) da hamdettigini gören kimse, sevince eriserek üzüntü ve kederden kurtulur.

Rüyada yemek görmek; mutluluk ve huzura, insan eti yediğini görmek; ağzınızdan kötü bir söz çıkmasından dolayı başınıza kötü felaketlerin geleceğine, pişmiş güzel yemekler yemek; malınızın artacağına, kötü ve lezzetsiz yemekler yemek; üzüntü ve kedere, ekşi yemek; hastalık ve sıkıntıya, kokmuş ve bozulmuş yemek; haram mala, acı yemek; kötü bir söz duymaya, sıcak yemek; bir belaya uğrayacağınıza işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir