RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Yastık Görmek

Son Güncelleme: 15.09.2020 14:35

Rüyada Yastık Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kişinin rüyasında yastık görmesi ünlü tabirciler tarafından nasıl yorumlanır? Rüyada yastık görmenin anlamı ve yorumu nedir? Rüyada görülen yastığın açıklaması sizlerle.

Yüz yastığı ev sahibine, arkadaş ve dostlara, kulluk yapmakta sebat göstermeye, devlet başkanı için sağlam hazineye, hayırsever bir kadına, yastık rahata, ailesine düşkün kadına, bazen hastalanmaya; Köşeli yastık (koltuk yastığı) şerefli rütbeye, sırt yastığı alim kimseye delalet eder.

Rüyada yastık görmek, genç bir erkek için; çok yakında önünüze çıkacak bir fırsatı iyi değerlendirirseniz mutlu ve rahat bir yaşam sürersiniz demektir. Orta yaşlı bir erkek için bu rüya çok eğleneceğiniz ve rahatlayacağınız bir tatile çıkmak anlamındadır. Bekar bir kadın için rüyada yastık görmek için parası olan ve iyi huylu birisiyle evlenmeye yorumlanır. Evli bir kadın içinse bu rüya çok iyi bir arkadaş sahibi olamaya yorumlanır.

Zenginliğin ve rahatlığın işaretidir. İpek yastık, hem aşk, hem de iş hayatında başarılı ve mutlu olacağınız anlamına gelir.

Temiz ve güzel bir yastık mevki, önemli görev, hayırlı iştir.

Rüyada yastık görmek, hizmetçilerle yorumlanır. Bu rüyada iyi ve kötü görülecek her şey bununla kıyaslanır. Bir yastık üzerinde oturduğunu gören, bir hizmetçi alır veya kendisine bir kıymetli hediye verilir. Bir yastığı kucakladığını görenin kısmeti bol olur. Bir yastığı yün veya pamukla doldurduğunu gören, evine bir kaç hizmetçi alır. Yatağı üzerine yastıklar sıraladığını görenin itibari çoğalır.

Kirmani’ye göre; rüyasında birinin evine girip yastığını çaldığını görmek, aldatmak için birinin esinin arkasından dolaştığına, bir rivayete göre de o evde çalışanlardan birinin ölümüne delalet eder.

Rüyada yumuşak bir yastığa dayanarak istirahat ettiğini görmek, yakında ele geçecek bir fırsatla en kısa yoldan zengin olacağına ve bolluk ve selamete kavuşacağına delalet eder. Yastık, bir rivayete göre, emniyet ve sağlığa da işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yastık görmek, ev sahibine ve halka hizmet eden bir kadına işarettir. Rüyada yüz yastığı gören kimse, bir kadının sırrım bilen ve onu halktan gizleyen bir kadına işarettir. Rüyada yastıkta görülen yırtıklık yaşlılık ve darlık gibi durumlar, rüya sahibinin hizmetçisine aittir. Avam halkın yastık görmeleri, onların arkadaşları ve dostlarına işarettir. Yastıklar, yataklarla tabir edilir. Bazı tabirciler, yastık, evlattır, dediler. Yastık alim ve fakih kimseler için selah-i hal ve muttakî olmalarıyla tabir edilir.

Rüyada yastıklarda görülen iyilik ve güzellik, rüya sahibinin hizmetçilerine, aittir.Rüyada görülen bir yastık sırtına aldığını gören kimseye, alim kişilerdir, dediler. Yastık, zevce veya dost yahut çocuk ya da şefkatli bir anadır. Bazen de yastık, rahatlığa yahut sağlam kimse için hastalığa işarettir. Rüyada görülen dört köseli yastık şerefli bir rütbedir.

Hizmetçi olarak yorumlanır. İpek yastık başarı ve mutluluk demektir. Aynı zamanda lüks ve rahatlık anlamı da taşır. Genç bir kadının yastık yaptığını görmesi, parlak bir istikbali olduğu anlamındadır.

Rüyada baş yastığı görmek

Rüyada baş yastığı görülmesi, kocaya, muhafaza edilen mala, sır saklayan bir kadına, zahmet ve meşakkattan kurtularak rahatlığa kavuşmaya işaret eder. Baş yastığı gören bir insan, kendisinin itimad edeceği bir yakınma da işaret eder.

Rüyada kılıfsız yastık görmek

Rızkının sonsuz olacağına, zenginliğinin tükenmeyeceğine, atacağı hayırlı adımlar ve vereceği kararlar sayesinde çok mutlu ve güzel günler göreceğine inanılır.

Karşısına çıkan tüm sorunları alt edeceğine, yaşanan büyük sıkıntı ve üzüntüleri ortadan kaldıracağına, sürekli yerinde sayacağına delalettir.

Rüyada yastık kılıfı görmek

Hayırlı bir rüyadır ve bekarlar için yakın zamanda evleneceklerinin de müjdecisidir. Kişinin kalbine hitap eden, yanına yakışan ve aile görgüsü, terbiyesi almış bir kimse ile hayatını birleştirmesine, yuvalarında mutlu ve huzurlu bir hayat sürmelerine yorumlanır.

Yaşlı kimseler için eşleri ile çok uzun bir ömür geçireceklerine ve sağlık sorunlarından uzak, torunlarıyla haşır neşir olacakları güzel zamanlara da delalettir.

Rüyada beyaz yastık kılıfı görmek

Uğraş vererek hak edilen saygınlığa, zorlukların ardından hasret duyduğu daha iyi kazanca, bir kişiden yardım isteyerek beklediği refaha, zorlukla özlediği ganimete, zorlukla hak ettiği temiz kazanca anlamına gelir.

Rüyada bebek yastığı görmek

Cefa çekerek beklediği temiz rızka, ümitsizlikten sonra özlediği haysiyete, uzun süren çabaların sonunda hasret duyduğu büyük güce, yenilgiden sonra gözlediği iyi bir geleceğe, zorluklarla mücadele ederek gözlediği kazanca tabir edilir.

Rüyada ıslak yastık görmek

Zor bir durumun üstesinden gelmeye, işini kaybedeceğine, ekmeksiz kalacağına alamet eder. Adımlarını daha sağlam atacağına, çok büyük üzüntüler ve endişeler yaşanacağına, aile içerisinde sık sık tartışmalar olacağına, yapılan işlerin yeterli kazanç sağlamayacağına, çok büyük maddi ve manevi zararlara uğranacağına, günden güne hanedeki bolluk ve bereketin biteceğine, hasta kimsenin eski neşesine kavuşacağına ve evde bayram havası eseceğine, çekilen parasızlık yüzünden yaşanan tatsızlıkların ortadan kalkacağına ve ailevi sorunların da biteceğine yorumlanır.

Habersi.com – Rüya Tabirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.