RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Osurmak Görmek

Son Güncelleme: 17.09.2020 21:26

Rüya aleminde iken insan hangi rüyayı göreceğine karar veremez ve bazen rüyalarda istemediğimiz şeylerde olabilir. Birinin rüyasında osurduğunu görmesinin manası ve yorumunu bu yazımız içerisinde açıklayacağız.

Bu rüya her ne kadar kötü yorumlansa da ilerleyen zamanlarda işleri tersine çevirmesi ve etrafındaki insanları tanıması açısından belirleyici rol oynamaktadır. Yapacağınız küçük günahlardan, hileli işlerden ve sizleri kandırmaya yönelik girişimlere karşı uyanık olmalı ve bunları yapmamalısınız. Üzüntülü bir durumla karşılaşılacağı, işlerinin kötüye gideceği, insanların kendi hakkında kötü konuşacağına işaret edilmektedir.

Rüyada Osurmak Görmek Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

Rüyada osuran kimse, yaptığı işlerden dolayı toplumdan uzaklaşacak ve bu durum iş yaşamını da etkileyecektir. Toplum tarafından sevilmeyen davranışlarda bulunmaya, dedikodu yapmaya, arkadan iş çevirmeye ve ekmeğine haram karıştırmaya tabir edilir.

Rüya sahibi, hak etmediği şekilde kazancını uygun olmayan yollardan elde edecek, doğru yoldan sapıp ve ahiret hayatını unutacak demektir. Aynı zamanda rüya sahibi için sıkıntıları, zorlukları ve sorunları aşıp, tatsız meseleleri tatlıya bağlamayı başaracağına tabir edilir.

Bazı rüya tabirlerine göre ise, herhangi bir hastalığınız varsa bu hastalıklardan kurtulup şifa bulmak anlamına gelir.

Rüyada yellenmek görmek

Burada rüyayı gören kişinin öncelikle iradesi ile mi olmuş bu iş yoksa kendi istemeden mi yapmış böyle bir şeyi hatırlaması gerekmektedir. Yüksek ses çıkararak mı olmuş yoksa sessizce mi yada kokma meydana gelmiş mi gelmemiş mi gibi detayları hatırlaması gerekmektedir.

Yalnızken ve uygun bir ortamda gaz çıkarmak bir sıkıntıdan kurtulmaya, sessizce yellenmek hatalı söz söylemeye, kederlenmeye yahut borcu ödemeye ve meşakkatten kurtulmaya, birinin çıkardığı gazdan rahatsız olmak ondan bir zarar görmeye delalet eder.

İnsanların içinde sessizce yellenmek çevresini rahatsız edecek bir iş yapmaya, onları incitecek söz söylemeye, namaz içinde kokusu duyulmayan yahut rahatsız etmeyen yellenme, hayırlı bir işi kem söz ve yanlış bir davranış yüzünden tehlikeye düşürmeye işarettir.

Yellenerek abdestini bozmak bir sözünden caymaya, bozulan abdestini yenilemek sözünün gereğini yerine getirmeye yemin kefareti vermeye, yellenmek bazen cemaati(topluluğu) dağıtmaya yahut yalan sözle meşgul olmaya, sesli olarak yellenmek çirkin söz ve işe delalet eder.

Hileli bir işi haber verir. Rüyada yellenmek rüyayı görenin söyleyeceği çirkin bir söze veya bu işi işleyenin küçük günah kazanmasına işarettir. Rüyada yellenmek cemaati dağıtmaya ve yalan sözle meşgul olmaya işarettir.

Bazen bu rüya ahmaklığa, yalnızlığa ve halktan ayrılmaya, bazen de yalan ve mübalağalı bir söze veya bir seyi dövmeden dolayı çıkacak sese işarettir.

Rüyada sesli bir şekilde yellendiğini gören kimse, çirkin bir söz söyler. Rüyada bir topluluk içinde bulunduğu halde kendisinin kasd ve iradesi bulunmaksızın bir ses çıktığını gören kimse, keder ve sıkıntılardan kurtulur. Kasten sesli ve pis bir koku çıkaran kimse, kötü bir söz söyler veya çirkin bir iş yapar.

Yellenmeden meydana gelen pis koku ve ses nispetince de ayıp. Sessiz olarak kokusu pis bir şekilde yellense, o koku miktarınca ayıplanacağına işarettir. Bir kimse, kederli ve üzüntülü bir topluluk içinde yellense, o topluluk keder ve üzüntüden kurtulurlar.

Rüya sahibi ticaret yapıyorsa, kar eder. Güç durumda ise, kolaylığa kavuşur. Rüyada şiddetli ve pis kokulu bir ses çıkardığını gören kimse yolculukta izzet ve şerefe erişir. Ancak işleri dağınık olur.

Rüyada tanıdık birinin yanında osurmak

Kazancında çok büyük bir düşüş meydana geleceğine ve bu sebepten ötürü çok büyük bir üzüntü yaşayacağına, mevki ve makam sahibi kişiler ile kurulacak olan dostluk sayesinde büyük kazançlar elde edileceğine rivayet etmektedir.

Rüyada kalabalıkta osurmak

Gittiği yerde çok iyi işler gerçekleştireceğine, insanlar tarafından takdir edileceğine işaret eder.

Rüya sesli osurmak görmek

Kişinin insanlara ve çevreye karşı düşünmeden tavır takınarak davranışları ile bir çok kişiyi kendisinden uzak kılacağına yorumlanır. Aynı zaman da kişinin kazancını kolay yollarla elde ederek bir çok kişinin rızkıyla hayatını kazanacağına ifade edilir.

Rüyada birinin gaz çıkardığını görmek

Ayıplanmanın, toplumda hoş karşılanmayacak davranışlarda bulunmanın alametidir. Görgü kurallarına aykırı hal ve hareketlerde bulunacağına da tabir edilir. Birinin gaz çıkardığını görmek aynı zamanda dedikodulara maruz kalmanın, hakkınızda konuşulacak ileri geri konuşmaların tanığı olacağınızı da söyleyebiliriz.

Rüyada osuruk kokusu duymak, osuruk kokması görmek

Bazı kişilerden rahatsızlık duymaya ve üzülmeye, hayatın alt üst olmasına ve kendini kötü hissetmeye, olumsuz yaşayacağınız olaylara tabir edilir. Rüyada osuruk kokusundan rahatsızlık duymak ve bayılmak ise içinde olduğunuz hayattan zevk almamaya ve zor günlere yorulur.

Rüyada osuran bebek görmek

Rahata huzura aile üstündeki kara bulutların dağılmasına önünüze bakmanız geçmişe takılı kalmamanız gereken bir döneme delalet eder. Zorlukla birlikte hak edilen şana, yenilgiden sonra kazandığı berekete, uzun süren çabaların sonunda özlediği iyi bir geleceğe, uzun bir bekleyişin sonunda gözlediği itibarlı mertebeye, sıkıntı sonrasında ulaştığı büyük güce anlamı taşır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.