RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Dikiş Görmek

Son Güncelleme: 08.09.2020 23:31

Rüyada Dikiş Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen dikiş en fazla görülenler arasında olan bir rüyadır. Rüyada dikiş dikmek ya da diken başka birini görmek, üzüntülerin ve ağır sorumlulukların işaretidir. Gayret ve çalışmadır. Kişinin yaptıklarının karşılığını alacağına işaret eder.

Dikiş rüyaları insanın dünyadaki gayretlerini, çalışmalarını açıklarlar. Temiz bir kumaş, giysi vb diktiğini gören insan gerçekten hayırlı işler yapmış demektir ve bunların karşılığını görecektir. Fakat diktiği şey yırtık ve pisse o kimse doğru hareket etmemektedir.

Bir nevi istiğfar anlamı da taşıyan bu rüya ile sizler, eskiden yaptığınız yanlışlardan döneceğinize kısaca iyi bir insan olacağınıza işaret etmektedir. Bu arada borcunuz varsa borcunuzdan kurtulacak, sıkıntı içerisinde iseniz de kısa zamanda esenliğe ereceğinizi söylemeliyim.

Rüyada dikiş dikmek iki şekilde yorumlanır iğne ile bir şey dikmek, isteklerinin olmasına; makine ile dikiş dikmek, iş hayatının düzgün bir şekilde devam ettiğine yorumlanır.

Bir söküğü dikmek bir ayıbı gidermeye yahut gizlemeye, dikiş dikmek dağınık şeyleri bir araya getirmeye ve sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder. Rüyada dikiş dikmek, mutlu bir aile hayatına işaret eder.

Dikiş diken bir kimseyi görmek, işinizde size yardımcı olarak çalışan kimselerin size olan sadakatine, bir terziye giderek ona bir söküğünü diktirdiğini görmek, bir iş hususunda hükumete yaptığınız bir başvuruya müspet bir cevap alacağınıza delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada dikiş dikmek, erkekler için rahata kavuşmaya, kadınlar için iki yüzlü bir arkadaşının olduğuna işarettir.

Rüyada yırtık ve söküğü dikmek, günahtan dönmeye, hak sahibi ile helalleşmeye, tutarsız bir gerekçeyle özür dilemeye, bir ayıbı örtmeye delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir