RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Damar Görmek

Son Güncelleme: 11.09.2020 10:06

Rüyada Damar Görmek Ne Anlama Gelir?

Damar, kişinin akrabaları ve kavmidir. Damar tıkanıklığı ve damar kesilmesi bu damarın temsil ettiği kişinin sıla-yı rahimi terk ettiğine, akraba ile ilişkili kestiğine, Damardan kan kaybı yoksul için mala, zengin için mal kaybına, Damarların çok bariz olarak görülmesi gelirde görülecek azalmaya delalet eder.

Rüyasında kişi, vücudunda mor, belirgin bir damar görürse gayretlerinin sonucunu olumlu olarak alacak demektir. Damarın rengine göre yorumlanır.

Rüyada damar görmek güzellikle yorumlanır. Rüyada damarlarının şiştiğini görmek güzelleşmesi için makyaj yapacağına; damarının kesildiğini görmek, hastalanacağına; damarından kan aktığını görmek, ecelinin yaklaştığına; damarından ameliyat yapıldığını görmek, ev halkından birisinin veya esinin evden ayrılacağına delalet eder. Yorumculardan bazıları damarı kişinin bağlı olduğu aile ile veya aşiret ile de yorumlarlar.

Bir yoruma göre, rüyasında damarının kesildiğini görmek, aile bağlarının kopmasına delalet eder. Rüyada damarlarının görünür şekilde açık olduğunu görmek, eğer çiftçi ise tarlalarına giden su yollarının bozulduğuna; damarlarının hepsinin birden kesildiğini görmek, o çiftçinin bağ veya tarlasına giden su yollarının tamamen tıkandığına delalet eder.

Rüyasında damarından kan alındığını görmek, akan kan miktarı kadar malından zarar edeceğine veya parasının elinden çıkacağına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Damarın güzelliği o kimsenin güzelliğine, damar bozukluğu ise, o kimsenin bozukluğudur.

Bir kimseye rüyada bir sebepten dolayı bir damarının bozulması, o kimsenin akrabasından birisinin ölümüne işarettir. Bazen damarın kesilmesi rüya sahibinin ölmesiyle akrabasından ayrılmasına işarettir.

Rüyada damar görmek, soy ve kabilesidir. Damarlarından birsinin yok olduğunu gören kimse, akrabasından ayrılır. Damarlar bostanın su kanalı gibidir. Rüyada damarlardan birinin veya hepsinin kesildiğinin görülmesi, rüya sahibinin bahçe ve bostanının su yolunda meydana gelecek bozukluğa işarettir.

Rüyada damarların açık olarak görülmesi, rüya sahibinin hububat ve ziraatına veya emlak ve akarlarına su vermenin mümkün olmayacağına işarettir. Kan almak için meşhur olan damarlar ve daima hareketi mutad olan nabızlar, hayat, rızk aile ve aşiretinin büyüklerine işarettir. Rüyada elinin damarlarından kan aktığını gören kimse, zengin ise o kan miktar elinden mal gider. Eğer fakir ise, akan miktarca eline mal geçer.

Rüyada Damar ve sinir Görmek

Damar ve sinirler, insanin islerinin bağlantısı, ev halkı, ve akrabaları olarak yorumlanır. Damarlarından birinin veya sinirlerinin kesildiğini veya koptuğunu veya kuruduğunu görmek, ya ev halkından birinin ölümü veya akrabalarından birinin ölümü, veya islerinin bozulmasına delalet eder.

Rüyasında sinirlerinde veya damarlarında bir ağrı duyduğunu görmek, keder ve sıkıntıya; sinirlerinden veya damarlarından birinin koptuğunu görmek, islerinin karışacağına; damarlarından kan alındığını veya kan aktığını görmek malinin elinden gideceğine veya hastalanacağına delalet eder.

Rüyada Şah Damarı Görmek

Rüyada şah damarı görmek, insanin ölüm hayatına delalet, eder. Bazen şah damarları, ortaklar, kardeşler, veya hanımının namusunu yahut malini muhafaza eden gibi, rüya sahibinin faydası bulunan ve haline uygun olan her şeye delalet eder.

Kişinin hayatına, kendi nefsinin şahit olacağı şeylere, en yakınlarına; Bu damardan kan aktığını görmek vefat etmeye; Şah damarı ahde ve sıkıntılı bir işe bağlanmaya, idare etmeye yahut düşmanını gizlemeye delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir