RÜYA TABİRLERİ

Rüyada Çalgı Aleti Görmek

Son Güncelleme: 10.09.2020 14:38

Rüyada çalgı aleti görmek, tek bir anlama gelmez değişik şekillerde rüya tabircileri tarafından yorumlanmıştır. Bu yüzden her açıklaması için ayrı olarak ele alacağız.

Genel olarak söylemek gerekirse bazen iyi bazende kötü anlamları olduğu söylenir. Çalgı aleti denilince aklımıza bir sürü alet geldiği için ayrıca onlarında yorumlarını okumanızı tavsiye ederim.

Zorluk ve sıkıntı çekmeyen neredeyse kimse yoktur ve bu rüya işte bu dönemleri geride bırakacağınızı gösterir. Arzu edilen hayali kurulan mutlu bir yaşam sürüleceğine işarettir.

Bazı rüya tabiri yorumcuları ise rüyada çalgı aleti görmeyi uzun bir yolculuk olarak söylemişlerdir. Bazende bu türden rüya görenler için zamanını boş ilerle geçirdiğine, boşuna hevesler ve eğlenceler peşinde koştuğuna onları bırakması gerektiğine alamet eder.

Daha değişik şekilde söylemek gerekirse, hoşunuza gidecek zamanlar geçireceğinize, geçim derdi yeda başka sıkıntılar olmadan mutlu bir yaşam süreceğinize tabir edilir.

Rüyada Çalgı Görmek

Çalgıyı kendisi, temiz giyinmiş olarak, ibadet zamanı dışında çalıyorsa, yaptığı iş halk arasında alaka uyandıracak demektir. Tek başına çalgı çalan, heyecanlı bir haber alır. Çalgı, trampet ve davul gibi şeylerse, bir dedikoduyu halka ilan eder. Ney çalmak hayırlıdır.

Çalgı ve çalgıcı eğlence düşkünü, kıt akıllı birine, klasik müzik aletleri sevince karışan hüzne; Piyano ve onun sesi, yalan ve geçersiz söze ve böyle sözler sarf eden insana, Akordeon, armonika, latarna vb. gibi çalgılar düşük tabakadan insana ve onlar seviyesinde bulunan kimseye, Tüm çalgı aletleri, salih kimseler için sevinç ve muhabbete, ince duygulara ve ruh güzelliğine, diğerleri için bayağı ve sefil alışkanlıklara ve bu tıynette insanlara delalet eder.

Rüyada Çalgı Aleti Çalmak

Rüyada çalgı aletleri çalmak, hayırlı haberdir. Onu işiten kimse için de ölüm haberidir. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada elinde ney, kaval ve zurna ve benzeri oyun aletlerinden bir şey olduğunu ve parmaklarını onların perdelerine koyduğunu görse, o kimse Kur’an’i öğrenir. Bahsedilen çalgı aletlerinden birinin kendisine verildiğini görse, fitnelerden kurtulur ve takva sahibi birisi olur.

Rüyada Çalgıcı Görmek

Rüyada çalgıcı görmek yalan sözlerle yorumlanır. Rüyasında çalgı aletlerinden birini çaldığını görmek, birisi hakkında bir başkasından kötü sözler işiteceğine, çalgı çalınan bir yerden kızarak ayrıldığını görmek, yapılan bazı dedikodulardan dolayı sinirleneceğinize; rüyada bir çalgıcı ile kol kola gezdiğinizi görmek, sizin de bazı yalan ve asli olmayan islere karıştığınıza; bir çalgıcı ile kavga ettiğinizi görmek, uygunsuz bir kişi ile karşılaşacağınıza işarettir.

Bazılarına göre: Çalgıcı görmek, sonu olmayan bir takim hayaller pesinde koştuğuna, birçok çalgıcının bir arada çaldıklarını görmek, büyük isler yapmak hülyası ile rüya sahibini kandırıp bazı olmayacak isler yapmaya davet edildiğine yorumlanır.

Rüyada Viyolonsel Görmek

Rüyada orkestralarda bulunan bati çalgılarından viyolonsel görmek, çalmak veya dinlemek, mevsim gereği hislerinizin bu günlerde çok hassas bir devreye girdiğine, sevdiklerinize karşı daha başka hislerle bağlandığınıza onların da size karşı sevgi ve saygısının arttığına işaret sayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.